MESTANLILAR LOKALİ AÇILDICuma, 29 Kasım 2019

MESTANLILAR   LOKALİ   AÇILDIMestanlı Yöresi Kültür ve Dayanışma Derneği'nin Ata Bulvarı'nda hayata geçirdiği yeni Lokali, Kasım ayının başında hizmete açıldı. Lokalin açılışına, çok sayıda Mestanlı'dan , Türkiye'ye göç etmiş dernek üyeleri ve aile temsilcileri iştirak etti.

Törene, Bursa'nın siyasetçilerinden eski dönem AKP Başbakan Yardımcısı Ertuğrul Yalçınbayır, son dönem AKP Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, yeni Vekillerden Emine Y. Gözgeç, Refik Özen, CHP adına Yüksel Özkan, Nurhayat Kayışoğlu, Erkan Aydın, BALGÖÇ Başkanı Veli Öztürk, Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, Parti İl ve İçe başkanları, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Ayrıca Bulgaristan'ın Mestanlı kasabasının yeni ve henüz çiçeği burnundaki Belediye Başkanı İlknur Kazım, Bursa'daki hemşerilerinin onur konuğuydu.

Açılışta, Dernek Başkanı Hasan Öztürk, gelen misafirleri en samimi duygularla selamladı ve kendilerine gösterdikleri katılımdan dolayı teşekkür etti. Ardından, Lokalin projesini çizen hemşerisi Mimar Mithat Kırayoğlu'na gösterdiği ilgiden, kendisine minnet duygularını ifade etti. Dernek Başkanı Öztürk, ayrıca Lokalin inşaatı ve yapımı sırasında maddi ve manevi katkıda bulunan tüm Mestanlılara ve diğer yardımseverlere teşekkürlerini iletti.

Başkan Öztürk konuşması sırasında; "Lokale Milli Şampiyonumuz Naim Süleymanoğlu'nun adının verilmesini layık gördük, dedi. Çünkü Naim kardeşimiz, yöremizin sevilen bir sporcusudur. Kendisi şirin kasabamız Mestanlı'nın, Ptiçar ( Ahatlı) köyünde doğmuştur. Çocukluğunu ve güreş yıllarını burada sürdürmüştür... Arkadaşları onunla şaka edip, eğlenirlermiş. Bu yüzden ona "Kalemendo" adını takmışlar. Milli haltercimiz Naim, Balkanlar'da yaşayan Türklerin bir sembolü ve kahramanıdır. Ayrıca, Türklüğün umudu ve sönmeyen bir yıldızıdır. Naim Süleymanoğlu, Balkanlar'ın bize bağışladığı bir Evlad-ı Fatihan'dır. O'nu her zaman belleğimizde ve gönlümüzde yaşatacağız," sözlerini ilave etti.

Dernek Başkanı Öztürk'ün ardından, Vekillerimizden Hakan Çavuşoğlu, Yüksel Özkan ve Mestanlı Belediye Başkanı İlknur Kazım birer konuşma yaptılar. Naim Süleymanoğlu; içindeki milli ruhu, sert bileği ve iman dolu gücü ile katılmış olduğu bütün müsabakalarda adını dünyaya duyurmuştur. Hiç tesadüf olmayacak ki, zamanın eski merhum Cumhurbaşkanlarından Sayın Turgut Özal, Milli Haltercimiz Naim Süleymanoğlu'na sahip çıkmış ve onu manevi oğlu olarak bağrına basmıştı. Siyasilerin üst seviyede katılım gösterdiği açılış töreninde yan, yana kurdele kesme anları görmeye değerdi.

Derneğin Lokali, Bursa şehri Nilüfer ilçesinin Ataevler Mah. / Ata Cad' de geniş ve yeşil bir alanın içinde yer almaktadır. Buraya günün her saatinde gelip, rahatça ağız tadı ile istediğiniz yemeği yiyebilirsiniz.
Mümün Altındiş / Bursa


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER