METİN KAZAK: "TÜRKİYE'DEN DE OY ALSAYDIK HÖH BİRİNCİ OLURDU"Cuma, 25 Mayıs 2007

METİN KAZAK: Bulgaristan'da geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen Avrupa Parlamentosu (AP) seçimlerinde, liderliğini Ahmet Doğan'ın yaptığı Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) 4 milletvekili çıkartarak büyük bir zafer elde etti.

Yapılan seçimlerde HÖH'ten Avrupa Parlamentosu'na seçilen 4 milletvekilinden biri olan Metin Kazak, Türkiye'de yaşayan ve çifte vatandaş olan Türkler'e bu seçimlerde oy kullandırılmamasının büyük bir haksızlık olduğunu söyledi. Kazak, HÖH için seçimlerin önemine dikkat çekerek, "Çok mutluyuz ki bizim vatandaşlarımız her zamanki gibi bize oy verdiler. Avrupa Parlamentosu seçimleri galiba Bulgarlar'a biraz uzak geliyor. Hava şartları da müsait olmadığı için seçimlere katılım düşük oldu" dedi.

"Türkiye'de yaşayan vatandaşlarımızın da oy kullanma fırsatı olsaydı tabii ki çok daha büyük oy alabilirdik" diyen Kazak, "Türkiye'den 30-40 bin oy daha alabilirdik. Eğer bu haksızlık olmasaydı kesinlikle Hak ve Özgürlükler Hareketi birinci parti olurdu. Ben bütün vatandaşlarımızı ve Türkiye'de yaşayan vatandaşlarımızı kutluyorum" dedi. Üyelerinin çoğunluğunu Türkler'in oluşturduğu HÖH'ten Filiz Hüsmenova, Mariela Baeva, Metin Kazak ve Prof. Dr. Vladko Panayotov Avrupa Parlamentosu'nda Bulgaristan'ı temsil edecek..


DİĞER HABERLER