MİLKO BAGDASAROV: BSP YEREL SEÇİMLERDE ATAKA VE GERB İLE HÖH' E KARŞI BİRLEŞMEYE HAZIRSalı, 26 Haziran 2007

MİLKO BAGDASAROV:  BSP YEREL SEÇİMLERDE ATAKA VE GERB İLE HÖH' E KARŞI BİRLEŞMEYE HAZIRBulgaristan sosyalist partisi /BSP/ Kırcaali il başkanı Milko Bagdasarov basında yaptığı açıklamasında yaklaşan yerel seçimlerde Kırcaali'de BSP, ATAKA ve GERB partileri HÖH`nin "Diktatörlüğüne" karşı ortak belediye başkanı adayı göstermeleri gerektiğini söyledi.

HÖH hariç diğer tüm politik güçler ile görüşmelerde olduklarını söyleyen Bagdasarov "eğer Kırcaali'de memnuniyetsizlik durumu var ise o HÖH` nin yerel yönetimene karşıdır ve hareketın dışında ki insanların menfatları göz önüne alınmadan kurulan idare şekline karşıdır", dedi.

Böylece Bagdasarov aşırı milliyetçi Ataka partisi başkanı Volen Siderov' un inisiyatifi olan karışık bölgelerde "Doğan` ın kalelerini" devirebilmeleri için politik güçler birleşmeli görüşünü destekledi.
Geçen hafta Volen Siderov Aytosta HÖH` e karşı ortak aday olasalığı için GERB, SDS ve DSB temsilcileri ile konuşmuş.

Kırcaali'de yeni sokakların adlandırılması tartışmalarında Bagdasarov' un Türk isimlerin tartışmadan düşmesi teklifi kabul edilmemişti.
Üçlü koalisiyonun milli kapsamda partnerliği yerel kapsamda ki partnerliğinden farklı olmalıdır diyen Bagdasarov Avrupa Parlamentosu seçimlerinde Kırcaali' de HÖH` ten sonra en çok oy alan ATAKA partisi olduğunu hatırlattı.


DİĞER HABERLER