MOMÇİLGRAD /MESTANLI/ BELEDİYE BAŞKANI ERDİNÇ HAYRULLA: "YAPILAN YATIRIMLAR KASABAMIZI TAMAMEN DEĞİŞTİRDİ"Cumartesi, 28 Haziran 2008

MOMÇİLGRAD /MESTANLI/ BELEDİYE BAŞKANI ERDİNÇ HAYRULLA: - SAYIN BAŞKAN, MOMÇILGRAD SON YILLARDA HIZLI BİR TEMPOYLA GELİŞMEKTE. SİZ BUNU NEYE BAĞLIYORSUNUZ?

- "Gören göz kılavuz istemez" demiş atalarımız. Onun için de, özel sektörün bölgemize getirdiği yenilikler göz ardı edilemez. Bir gerçektir ki yapılan yatırımlar kasabamızın çehresini tamamen değiştirdi. Fakat bayındırımla işleri belediyemize aittir. Merkez park yenilendi ve daha da çekici oldu. Yenilenmiş peykeler, durmadan akan çeşmelerin etrafları yaşlılara iyi birer dinlence ye-rleri oldu. Genç ve küçükler de unutulmadı. Çocuklara mahsus oyun sahası yenilendi, sahne kuruldu.
Bunların yanı sıra kasabanın içme suyu boru hatları yenilenirken sokaklara da asfalt döşenmekte.
Bölge Kalkınma Bakanlığı'nın yardımıyla bir ana okul ve iki de kreş 913 bin levalık tamir gördü.

- BELEDİYE KAPSAMINDA BAYINDIRILMA İŞLERI HANGİ NOKTAYA GELMIŞ DURUMDA?

- Belediyemizin büyük köylerinden biri olan Gruevo'yu içme suyuna kavuşturma ve su deposu projesi hazırlığındayız. Köyün sokaklarından çoğu asfaltlandırıldı. Zvezdel, Nanovitsa yanı sıra diğer köylerin de ihtiyaçları günden güne karşılanmaktadır.

- SAYIN HAYRULLA, AB FONLARINDAN BEKLENEN GELİRLER NASIL VE NEREDE DEĞERLENDİRİLECEK?

- Koridor-9 diye bilinen Makaz yolu ile Momçilgrad'ın kestirme bağlantısı olacak. Bu proje, AB ve Bulgaristan - Yunanistan 2007-2013 yılı işbirliği programları çerçevesinde gerçekleşecek. Projenin uygulanması için ciddi bir zemin incelemesi yapılacak. Anayol ile bağlantının nereden olacağı da bu inceleme sonucu belirlenip karara bağlanacak. Öngörülen yolun yapılmasıyla kasaba trafiği hayli bir azalıp kolaylaşacak.
"FAR" programı yoluyla AB'nin finanse ettiği ve Belediyemizin de katkısı olduğu bir proje de özürlü çocuklarımıza sosyal yardımlar içermektedir. Günlük merkezlerde, 3-18 yaş arası çocuklara, her gün 10 görevli hizmet verecek. Her çocuk ile çok yönlü oluşturulmuş bir ekip ilgilenecek. Bu ekip özürlü çocuklarımızı hayatın yarınlarına hazırlayacak.

- SAYIN BAŞKAN, BURAYA GELİRKEN SOKAKTA BİR AFİŞ DİKKATİMİ ÇEKTİ. ORADA "BELEDİYE BAŞKANI İLE ŞARKI SÖYLEYELİM" YAZIYORDU...

- Evet, bu bir şov olacak. Biz Belediye yönetimi olarak ülkemizde bir ilke imza atmış oluyoruz. Bu inisiyatife 5 -85 yaş arası herkes katılabilir. Temel amacımız Belediye - Halk arasındaki bağların daha da sağlamlaşması.

- DEĞERLİ VAKTİNİZDEN BİZE AYIRDIĞINIZ İÇİN SİZE TEŞEKKÜR EDER, İŞİNİZDE BAŞARILAR DİLERIZ.


DİĞER HABERLER