MÜSİAD Teşkilatlanması Bulgaristan’da Devam EdiyorSalı, 21 Kasım 2023

MÜSİAD Teşkilatlanması Bulgaristan’da Devam Ediyor

Avrupa’daki MÜSİAD şubelerinin organizasyonlarına katılmak üzere tura çıkan MÜSİAD Yurt Dışı Teşkilatlanma Başkanı Selim SAR beraberindeki heyet ile Bulgaristan’a da iki günlük ziyaret gerçekleştirdi. Heyette Balkanlar Teşkilatlanma ve Romanya Başkanı  Cem AKSOY, Balkanlar Diplomatik İlişkiler Başkanı Lokman AYDOĞAN, Yunanistan MÜSİAD Temsilcisi. Hasan BAKİOĞLU ve Amerika Kıtası Teşkilat Üyesi Feride VURAL  da hazır bulundular. Ziyaret MÜSİAD Bulgaristan temsilcisi Kemal ÖZMEZ ev sahipliğinde gerçekleşti.

Selim SAR başkanlığındaki heyet 19.11.2023 Pazar, Sofya’da akşam yemeğinde MÜSİAD gönüllüleri ile bir araya geldi. Toplantıda konuşan MÜSİAD Teşkilatlanma Başkanı Selim SAR, MÜSİAD’ın yurtdışı teşkilatlarının 89’u bulduğunu, hedefin 2025 yılının başına kadar 100 şube ve temsilcilik olduğunu belirterek Sofya’daki MÜSİAD gönüllülerinin enerjisinden çok etkilendiğini söyledi.

20.11.2023 Pazartesi, T.C. Sofya Büyükelçisi Aylin SEKİZKÖK hanımefendiyi de ziyaret eden heyet, kendilerine MÜSİAD’ın Bulgaristan’daki kurulumu ve faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Bulgaristan ve Türk iş dünyasının gelişiminde MÜSİAD’ın yapabileceği konular ele alındı.                                      

Büyükelçi Aylin SEKİZKÖK,  MÜSİAD Bulgaristan’ın faaliyetlerinden memnunluk duyacağını ve MÜSİAD’ın Türkiye dışındaki, özellikle diğer Avrupa Birliği ülkelerinde bulunan üyelerinin de Bulgaristan’da yatırım yapmalarını önemsediğini vurguladı.

Heyet, aynı gün Kırcaali’ye devam etti. Orada bir araya gelen MÜSİAD üyelerine hitap eden Selim SAR, MÜSİAD’lı olmanın avantajlarından ve MÜSİAD Ticaret Ofisinin faaliyetlerinden bahsetti. 2024 senesinde İstanbul’da düzenlenecek olan uluslararası fuar MÜSİAD EXPO’ya MÜSİAD Bulgaristan olarak katılım sağlamanın yararlı olacağını, Bulgaristan’daki üyelerin dünyadaki diğer üyeleri ile tanışma fırsatı yakalayacaklarını ve bu sayede ticaretlerine katkı sağlayacaklarını belirtti.

Kırcaali Haber Gazetesine açıklama yapan SAR, “Bulgaristan’a ilk gelişim, burayı çok beğendim. Türkiye’nin Avrupa’ya açılan kapısı olan Bulgaristan bizim için çok önemli bir partner. Avrupa Birliği ülkelerinde yaklaşık 20 şube ve temsilciliğimizde 2000 e yakın üyemiz bulunmakta. Avrupa Birliği ülkesi olan Bulgaristan’da da şubeleşmemizin, ticaretimize faydalı olacağını düşünüyorum. MÜSİAD Bulgaristan, komşumuz Bulgaristan iş dünyasına, 81 milyonluk Türkiye pazarında ve MÜSİAD şubelerinin bulunduğu tüm ülkelerdeki ticarette pay sahibi olmayı, aracılık yaparak, kolaylaştıracaktır.” dedi.   

 


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER