NDSV VE SAĞCILAR HÖH'NE KARŞI CEPHE GÖRÜŞÜNE KARŞI. SOSYALİSTLER ŞİMDİLİK TEDBİRLİ KALDILARPerşembe, 28 Haziran 2007

NDSV VE SAĞCILAR  HÖH'NE KARŞI CEPHE  GÖRÜŞÜNE KARŞI. SOSYALİSTLER ŞİMDİLİK TEDBİRLİ  KALDILARKırcaali'de sosyalistlerin yerel lideri Milko Bagdasarov tarafından ilan edilen yaklaşan yerel seçimlerde HÖH'ne karşı cephe görüşü NDSV ve sağcılardan sert karşılık gördü.
Sosyalistler tedbirli kaldılar ve bu görüşün ancak yaklaşan Yüksek Kurulu toplantısından sonra ve seçimlerde bölgesel olarak katılım viziyonuna açıklık getirildiği zaman tartışılacağını bildirdiler.
Bagdasarov 8 temmuzda 30 parti ve organizasiyonun ortak belediye başkanı adayı kaldırma anlaşması imzalanması bekleniliyor olduğunu söylemişti.
NDSV milletvekili Nikolai Svinarov "Bu inisyatif hakkında az bilgim var ve mümkün değildir" dedi.
HÖH' nin politika yapabildiğini itiraf eden Svinarov "karşı koyma anti koalisiyon ile olamaz. 21nci asırın başında partileri birleştiren tek neden düşman olamaz" dedi.
SDS başkan yardımcısı İvan Kolçakov ise "Böyle bir hareketin normal olmayan ülkede normal olmayan bir adımdır", dedi. Onun görüşüne göre bu tarzda ki birleşmeler Bulgaristan'ı kötülemektedir.
DSB yönetim üyesi Antoanela Poneva "Parti üstü ve otorite sahibi bir kişi bulunulursa böyle bir birleşmenin Kırcaali'de olması mümkündür. Aksi taktirde BSP ile presnipsiz birleşme söz konusu olamaz" dedi.
TEPKİ
Milko Bagdasarov' un ATAKA, SDS, DSB ve diğerleri ile koalisiyona girme niyeti üstdüzey seçkin sosyalistler arasında sert tepki yarattı. Onlara göre "Bu saçmadır ve ne orda ne de başka bir yerde gerçekleşmesi mümkün değidir". Bazıları bu görüşün yeni olmadığını ve gerçekleşmesi için şüpheli olduklarını açıkladılar, çünkü böyle bir girişim etnik gerginliği artıracak.


DİĞER HABERLER