NİHAT KABİL İLE HASAN AZİS SON 15 YILIN EN BÜYÜK PROJELERİNDEN KIRCAALİ PAZARI'NIN TEMEL ATMA TÖRENİNE KATILDILARSalı, 05 Aralık 2006

NİHAT KABİL İLE HASAN AZİS  SON 15 YILIN EN BÜYÜK PROJELERİNDEN KIRCAALİ PAZARI'NIN TEMEL ATMA TÖRENİNE KATILDILARTarım ve Orman Bakanı Nihat Kabil ve Kırcaali Belediye başkanı müh. Hasan Azis, dün yeni inşaa edilmeye başlayan Kırcaali pazarının temel atma törenine katıldılar. Yüzlerce insanın yer aldığı törende konuşma yapan Hasan Azis gelecek yıl Kırcaali güney Bulgaristan'ın en büyük ve modern pazarına kavuşacağını söyledi. Bu son 15 yılın bölgedeki en büyük yatırımı olduğunu belirten Azis kendisinin belediye başkan adaylı sırasındaki seçim önü vaatlerinden birisinin gerçekleştiğini söyledi.
Kırcaali pazarının inşaatı için yaklaşık 8 600 000 Leva kaynağın ayrıldığını hatırlatan Bakan Nihat Kabil bu paranın %50 AB fonlarından geleceğini söyledi. Güney Bulgarşstan'ın en büyük projelerinden birisinin Kırcaali de olmasından mutluluk duyduğunu kaydeden Bakan Kabil AB diğer fonlarından daha bir cok projelerin kazanılmasını diledi.
Sebze,meyve, çiçek ve balık satılacağı modern kapalı Kırcaali pazarı'nın önümüzdeki yılın sonlarına doğru hazır hale gelmesi bekleniyor.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER