OLAĞAN ÜSTÜ DURUMLAR BAKANLIĞI KIRCAALİ'DE OTURUM GERÇEKLEŞTİRDİPazartesi, 15 Aralık 2008

OLAĞAN ÜSTÜ DURUMLAR BAKANLIĞI KIRCAALİ'DE OTURUM GERÇEKLEŞTİRDİKırcaali bugün, Başbakan Yardımcısı ve Olağan Üstü Durumlar Bakanı Emel Etem önderliğinde, Olağan Üstü Durumlar Bakanlığının (ODB) Yönetici Kurulu oturumuna ev sahipliği yaptı. Belediye Başkanı Hasan Azis de oturuma katılarak konukları selamladı ve bakanlık ile bölge yönetimi arasında iyi iş birliğine değindi.
Görüşmede bakanlığın 2008 yılındaki faaliyetleri rapor edildi ve gelecek yılın önde gelen konuları tartışıldı.
İdari organları ve halkı Erken Uyarma ve Bilgilendirme Milli Sistem, oturumun temel konusuydu. İdari organları ve halkı Erken Uyarma ve Bilgilendirme Milli Sistemi hazırdır. Erken Uyarma ve Bilgilendirme Sistemi ulusal, bölgesel ve yerel karaktere sahiptir. Sistem on sinyal verebilir - ikisi savaş durumunda, biri sistemin test edilmesinde ve diğerleri de vatandaşları farklı afet ve durumlar karşısında uyarmada kullanılacak. Merkezin kuruluşundan sonra özel bilgilendirme kampanyası düzenleyerek ODB vatandaşlara farklı sinyalleri tanıtacak.
Yeni sistemin modeli Avusturya'dan alınmıştır.
Oturumdan sonra Bakan Etem ve katılımcılar 112 Acil telefonu Bölge Merkezini ziyaret ettiler ve gerçek durumlarda merkezin çalışmalarına tanık oldular.


DİĞER HABERLER