PERPEREK KÖYÜNDE YENİ CAAMİ'NİN AÇILIŞI YAPILDIPazar, 21 Ekim 2007

PERPEREK KÖYÜNDE YENİ CAAMİ'NİN AÇILIŞI YAPILDIPerperek köyünde 200 kişilik yeni caaminin açılışı için Kırcaali belediye başkanı müh. Hasan Azis davet edildi. Belediye başkanı ve belediye başkan adayı ibadet yerinin etrafında kaynayan yedi kurban aşı kazanlarından ikisini bizzat kendisi karıştırdı. Onlarca köy sakini Kırcaali belediye başkanını selamladılar ve ona caaminin inşa edilmesi için yaptığı yardımlardan dolayı teşekkür ettiler ve 28 kasımda yerel seçimlerde onu destekleyeceklerini ilan ettiler. Perperek köyünde misafirler arasında Kırcaali Müftüsü Şabanali Ahmed, İç İşleri bakan yardımcısı Raif Mustafa, milletvekili Remzi Osman, Kırcaali vaali yardmıcısı Sebahtin Riza, Kırcaali Belediye meclis başkanı Seyfi Necib, belediye meclis üye adayları Harun Bekir ve Akif Emin, HÖH yandaşları ve inşaat girişimcileri yer aldılar. Müslümanların bayramına saygı göstererek komşu hristiyanlar da caami açılışına katıldılar.
Müh. Hasan Azis Perperek halkının gösterdiği sevgi ve karşılıklı saygıdan daha hoş bir şey yoktur dedi. Bugün hristiyanlar komşularının ibadet yerlerini selamlamak için caamiye girdiler. Çok sayıda bulgar caaminin inşaa edilmesi için parasal yardımda bulundu. Müslümanlarında hristiyanlara yardım ettiği ve onların bayramlarını birlikte kutladıkları gibi. Bu insanların birlik olduğnun göstergesidir.
Başkan Azis sözlerine şunları ekledi: Aynı zamanda benim ve HÖH partisinin yönetiğimiz politika, anlaşma ve tolerans politikası olduğunun göstergesidir.
Caaminin inşaa edilmesinde yardımda bulunan tüm şirketlere ve Kırcaali belediye başkanına Perperek muhtarı Halil Bekir de teşekkürlerini sundu. Caami inşaatı 2006 yılında başladığını ve değeri 150 000 leva olduğunu açıklandı. Caami misafirlerine kahfe ve çay ikram edilebilmesi için müh. Hasan Azis bardak seti hediye etti.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER