REMZİ OSMAN: AVRUPA PARLAMENTOSU SEÇİMLERİ İÇİN OY HAKKLARI ELİNDEN ALINAN VATANDAŞLAR BULGARİSTANI AYRIMCILIK SUÇU İLE ULUSLARARSI MAHKEMEYE VERE BİLİRLERÇarşamba, 20 Aralık 2006

REMZİ OSMAN: AVRUPA PARLAMENTOSU SEÇİMLERİ  İÇİN OY HAKKLARI ELİNDEN ALINAN  VATANDAŞLAR   BULGARİSTANI  AYRIMCILIK SUÇU İLE ULUSLARARSI MAHKEMEYE  VERE  BİLİRLERHÖH Başkan yardımcısı ve millet vekili Remzi Osman Fokus Haber Ajansına yaptığı açıklamasında Bulgaristan meclisinde görüşülen Avrupa Parlamentosu seçim kanununa göre yurt dışında yaşayan Bulgaristan vatandaşlarına seçim hakkı verilmemesi ile ilgili bu buyuk haksızlık olacak dedi.
Remzi Osman konu ile ilgili şunları söyledi:
" Umarım meclisteki millet vekili arkadaşların çoğunluğu böyle hata yapılmasına izin vermeyecek ve vatandaşlarımızın nerede yaşarlarsa yaşasınlar Avrupa Meclisi için oy kullanma hakları elinden alınmayacak. Aksi halde biz onların ülkemizden ve vatandaşlıklarından uzaklaşmalarına sebep olacağız. Oy hakkı her vatandaşın doğal hakkıdır. Kim nerede yaşarsa yaşasın ister ABD ister Avrupanın ve Dünyanın neresinde olursa olsun o Bulgaristan vatandaşı'dır ve oy hakkı olmalıdır. Bu hak elinden alınırsa her bir vatandaş ayrımcılık suçu ile Bulgaristanı mahkemelere başvurabilir. Bilmiyorum niye yurt dışında Bulgaristan vatandaşlarının seçim haklarını tartışırken her zaman Türkiyede yaşayan vatandaşlarımız göz önünde bulunduruluyor. Biz Bulgaristan vatandaşları arasında etnik kimlikleri ile ayrımcılık yapmamalıyız" dedi.