RUMELİ BALKAN TÜRKLERİ FEDERASYONU GENEL KONGRE DAVETİPazartesi, 20 Kasım 2006

RUMELİ BALKAN TÜRKLERİ FEDERASYONU GENEL KONGRE DAVETİTürkiye'de ve Balkanlar'da yaşayan milyonlarca hemşehrimizin birleştiği tek örgütlü yapı, Balkan Rumeli Göçmenleri Konfederasyonu'nun temel ayağı olan Federasyonumuzun, 1. Olağan Genel Kurulu 26 Kasım Pazar günü İstanbul'da gerçekleştirilecektir.
32 ilde örgütlenmiş bulunan Konfederasyon'un ve Balkan ülkelerindeki Türk Sivil Toplum örgütleri ile aynı zamanda Avrupa temsilciliklerininde işbirliği içinde olduğu çok güçlü bir oluşum gerçekleştirilmiştir. Rumeli-Balkan Türkleri sahip oldukları bilgi, birikim ve tecrübeleri sebebiyle üzerlerine yüklenmiş olan tarihi misyonun farkında olup, vecibelerini yerine getirmek için yurtdaş olmanın bilinci ile ve var gücüyle çalışmaktadır.

Türk milletinin karşılaştığı sorunların aşılmasında ve milli menfaatlerin temininde kendisini Rumelili, Balkanlı, Trakyalı olarak adlandıran insanlarımız üzerlerine düşeni layıkıyla yapmaya kararlıdır. Bu nedenle;Türk milletinin birlik ve beraberliğinin yılmaz savunucuları olan, Rumeli Balkan Türkleri'nin gerçekleştireceği bu genel kurulda aramızda olmanız bizlere onur ve çalışmalarımıza güç verecektir.

''Türk Milletine Sesleniş'' olarak adlandırdığımız genel kurulumuza davet ile en derin saygılarımı arz ediyorum.Tarih: 26 Kasım 2006 Pazar
Yer:Zeytinburnu Kapalı Spor Salonu - İst.
Saat:11:00'den itibaren

Özcan Pehlivanoğlu
Genel Başkan


DİĞER HABERLER