SARNIÇLI HEYET SMOLYAN BÖLGESİ ZİYARETİNDE BULUNDUCuma, 20 Haziran 2008

SARNIÇLI HEYET SMOLYAN BÖLGESİ ZİYARETİNDE BULUNDUSarnıç Belediye Başkanı Sn: İsmail ACAR başkanlığında Sarnıç HÖH Temsilcisi Seyhan YILMAZ, Sarnıç Üniversiteliler ve Gençler Topluluğu Yurtdışı Öğrenci Temsilcisi Sunay YILMAZ ve beraberindeki heyet Pomak Türkü kardeşlerimizin yoğun olarak yaşadığı Smolyan(Paşmaklı) ilinin Madan, Rudozem, Devin ilçelerine 4 Haziran - 6 Haziran tarihleri arasında ziyaret gerçekleştirdi. Burada yetkililerle de görüşme imkânı bulan heyet bölgenin sorunları hakkında bilgi aldı.
Madan ilçesinde verilmeye başlanan Türkçe kurslarına halkın yoğun ilgi gösterdiğini öğrenmek ayrı bir sevinç kaynağı oldu. Kursların devamı ve ilginin daha da arttırılması adına gereken desteğin sağlanması kararı alındı.
Bölgenin sosyo - kültürel ve ekonomik olarak kalkınmasına katkı sağlaması beklenen yeni açılacak üniversite ile ilgili heyet bilgilendirilmiştir. Açılması planlanan üniversiteye Türk öğrencilerini özellikle ilgi göstermesini beklediklerini ifade eden yetkililer karşılıklı diyalogun devam etmesi temennisinde bulundular.
Yunanistan sınırına 9 km mesafedeki eşsiz doğal güzelliklere sahip Trigrad köyünde akşamı geçiren heyet bölgeye ilişkin çalışmalarını tamamladıktan sonra Türkiye'ye döndü.Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER