SEÇİLEN YENİ KIRCAALİ BELEDİYE MECLİSİ İLK OTURUMUNU GERÇEKLEŞTİRDİSalı, 13 Kasım 2007

SEÇİLEN YENİ KIRCAALİ BELEDİYE MECLİSİ İLK OTURUMUNU GERÇEKLEŞTİRDİSeçilen yeni Kırcaali Belediye Meclisi ilk oturumunu gerçekleştirdi. Kanunun öngördüğü gibi ilk meclis toplantısı vali Angel Kocamanov tarafından çağırıldı ve toplantı açılışı en yaşlı belediye meclis üyesi "Kırcaali İçin" Birlik grubundan olan Hristo Milev tarafından yapıldı.
Toplantı salonunda seçilen tüm 41 tane Belediye Meclis üyeleri ve 48 tane yerleşim biriminin yeni muhtarları bulunuyordu. Onlar yeniden Kırcaali Belediye Başkanı olarak seçilen müh. Hasan Azis ile birlikte yemin ettiler ve yemin kağıtlarını Belediye Seçim Komisiyonu başkanı Veliçka Georgievanın huzurunda imzaladılar.
Özel misafirler arasında vali yardımıcları Boyka Arabacieva, Sebahtin Riza ve Naço Kovaçev, peder Petır, bölge müftüsü Şabanali Ahmed, devlet daireleri ve sağlık ocakları müdürleri, iş adamları, belediye görevlileri ve vatandaşlar yer alıyordu.
Oturumun sonuna doğru vali Angel Kocamanov tekrar seçilen Kırcaali belediye başkanı müh. Hasan Azise Bulgaristan anayasası, Bulgaristan bayrağı, Avrupa Birliği bayrağı ve Bulgaristan Milli Marşı kayıtlı CD hediye etti.
Belediye meclisinin tribününden tüm politik gurupların belediye meclis üyeleri konuşma yaptılar.
Kanun öngürdüğü gibi belediye meclisnin ilk oturumunda gizli oylama ile belediye meclis başkanı seçildi. Salonda yer alanlardan iki tane isim teklif edildi. Bçylece Halk ve Özgürlükler Hareketinden Seyfi Necib ve "Kırcaali İçin" Birlikten Nikola Paşinov nomine edildi.
Oyların sayımından sonra dördüncü kez Kırcaali belediye meclis başkanı olarak Seyfi Necib seçildi. Oy kullanan 41 tane meclis üyesinden 27 tanesi sayın Seyfi Necib için oy hakkını kullandı.
Yeniden seçilen Kırcaali Belediye Meclis Başkanı yeniden seçilen Kırcaali Belediye Başkanına iktidarın semvolleri olan anahtar ve başkan kolyesini teslim etti.


DİĞER HABERLER