SPORDA KARDEŞLİKCumartesi, 10 Kasım 2007

SPORDA KARDEŞLİKKırcali ile Türkiye'nin Tekirdağ il Hakem kurulları arasında "Kardeş il Hakem Kurulları Protokolü" imzalandığı öğrenildi.

Tekirdağ İl Hakem Kurulu Başkanı Yalçın Karagözler ile Kırcali İl Hakem Kurulu Başkanı Petar İvanov Andreev'un katıldığı Tekirdağ İl Hakem Kurulu toplantı salonunda düzenlenen "Kardeş İl Hakem Kurulları Protokolü" imza töreninde bir konuşma yapan Yalçın Karagözler, protokolün amacının iki ülkenin hakemleri arasındaki ilişkileri geliştirmek, sporun evrenselliğinden yararlanarak ülkeler arasında dostluğun geliştirilmesini sağlamak ve her iki ilin hakemliğinin daha ileri seviyeye ulaşması için karşılıklı görüş alış verişinde bulunmak olduğunu söyledi. Karagözler, her iki il tertip komitelerine organize edilen amatör futbol müsabakalarında karşılıklı hakem ve gözlemci ataması yapacaklarını da ifade etti.

Kırcali İl Hakem Kurulu Başkanı Petar İvanov Andreev ise, protokolün iki ülke ve şehir arasında dostluk bağlarının güçlenmesine katkıda bulunacağına inandığını belirterek, hakemler arasındaki kardeşlik ve dostluk köprüsünün de imzalanan bu protokolle kurulduğunun altını çizdi. İki şehir halkı arasında sevinçle karşılanan bu yakınlaşmanın spor haricinde de devam etmesi gerektiği vurgulandı.


DİĞER HABERLER