STREMTSİLİ KÜÇÜK GÜREŞÇİLER YİNE ALTIN MADAYLA KAZANDICumartesi, 28 Şubat 2009

STREMTSİLİ KÜÇÜK GÜREŞÇİLER YİNE ALTIN MADAYLA KAZANDI Kırcaali'nin Stremtsi /Göklemezler/ Köyü "Krepost" Güreş Kulübünden Serkan Faik Devlet Çocuk Güreş Şampyonası 30 kilo kategorisinde altın madalya kazanarak Bulgaristan şampiyonu oldu. 26-27 Şubat tarihleri arasında Sliven'de düzenlenen yarışmada 35 kilo kategorisinde aynı kulüpten Musa Faik gümüş ve 30 kilo kategorisinde de Bayram Şaban bronz madalya kazandı.
Güreşçilerin Antrenörü Aydın Rufat Kırcaali Haber gazetesine yaptığı açıklamasında "Bulgaristan çapından ikiyüz den fazla güreşçinin arasında yedi güreşçi ile bu yarışmaya katıldık. Rakip güreşçilerin çoğu spor okullarından katıldılar. Hakemler tarafından bazı haksızlıkların yapılmasına rağmen iyi bir başarı gösterdik." dedi.
Stremsili güreşçilere destek vermek için Kırcaali Belediye Başkanı müh. Hasan Azis, meclis üyeleri Ehliman Çoban, Müzekki Ahmet ve Kulübün Başkanı Velayettin Veli seyircilerin arasındaydı. Başkan Azis şampiyonların madalyalarını bizzat sundu ve kendilerini kutladı.
Geçen hafta Gorna Oryahovitsa şehrinde düzenlenen Cumhuriyet şampiyonasında Stremtsi'den Aycan Bekir altın madalya, Reyhan Mesut ile Süleyman Sadulla da gümüş madalya kazanmıştı.
Kırcaali Haber gazetesi olarak Stremsili Türk çocuklarımıza atasporumuz olan güreşte kazandıkları büyük başarılardan dolayı kendilerini kutluyoruz ve nice şampiyonların yetişmesini diliyoruz.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER