TİKA Başkan Yardımcısı Çevik K. Makedonya’daCumartesi, 01 Ekim 2022

TİKA Başkan Yardımcısı Çevik K. Makedonya’da

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Kuzey Makedonya ‘ya gelen TİKA Başkan Yardımcısı Dr. Mahmut Çevik Üsküp’te ilk olarak Türkiye’nin Üsküp Büyükelçisi Hasan Mehmet Sekizkök’ü ziyaret ederek istişarelerde bulundu. 

Daha sonra TİKA Projelerini yerinde inceleyen Çevik ilk olarak “Aziz Panteleymon” Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Hastanesi Bulaşıcı Hastalıklar, Pediatri ve Önleyici Diş Hekimliği Bölümlerinin Yenilenmesi Projesi için TİKA Üsküp Koordinatörü Halim Ömer Söğüt ile birlikte Dişhekimliği Fakültesine giderek Prof. Dr. Elizabeta Georgievska – Pendarovska ile birlikte hastane Müdürü Arian Daci ve ögretim üyeleri eşliğinde klinikleri ziyaret edip çalışan ve akademisyenlerden projenin karekteristiği ve ülkeye yararları konularında bilgiler aldı.

TİKA’nın Üsküp’te restore ettiği camilerden biri olan ve halk arasında Cami-i Kebir veya Saat Camii olarak bilinen Sultan Murad Camiini de ziyaret ederek muhteşem külturel miras hakkında bilgiler alan TİKA Başkan Yardımcısı Dr.Mahmut Çevik, daha sonra MATÜSİTEB’e bağlı Köprü derneğine geçerek dernek yöneticileri ve gençler ile bir araya gelerek Türk Kültürü ve Türk Dili konusu başta olmak üzere gerçekleşen projeler cerçevesinde gençler ile sohbet sohbet etti.

Kuzey Makedonya’da Çeşitli projelerin açılışlarınıda gerçeklestirecek olan TİKA Başkan Yardımcısı Dr. Mahmut Çevik, Pazartesi günü Kosova’ya gitmek üzere Kuzey Makedonya’dan ayrılacak.

https://timebalkan.com/tika-baskan-yardimcisi-cevik-k-makedonyada/

 

 


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER