TİKA Başkan Yardımcısı Çevik’ten Trakya Üniversitesi’ne övgüCuma, 25 Mart 2022

TİKA Başkan Yardımcısı Çevik’ten Trakya Üniversitesi’ne övgü

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) Başkan Yardımcısı Dr. Mahmut Çevik, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nu ve aynı Üniversitenin Araştırma Hastanesi’nde tedavi görmekte olan Batı Trakya İskeçe Faziletli Müftüsü Ahmet Mete’yi ziyaret etti.

Kuzey Makedonya Bilimler ve Sanatlar Akademisi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Numan Aruç ile birlikte Trakya Üniversitesi’ni ziyaret eden TİKA Başkan Yardımcısı Dr. Mahmut Çevik, Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ile bir araya geldi.

Çeşitli konuların ele alındığı görüşmede; Trakya Üniversitesi’nin Balkan Ülkelerine yönelik verdiği sosyal, kültürel, sağlık ve eğitim alanındaki destek ile Edirne’nin cazibe merkezi haline geldiği ve şehir ekonomisine de katkı sağlandığı dile getirildi.

Öte yandan soydaş ve akraba toplulukların da bahse konu alanlarda ihtiyaçlarının nasıl karşılandığı, komşu ve kardeş ülkelerin bu sektörlerde kalkınmalarına verilen desteğin nasıl sağlandığı konusu da değerlendirildi.

TİKA Başkan Yardımcısı Çevik, üniversitenin öğrencilere ve istihdama yönelik uyguladığı teknokent projeleri ile birlikte diğer bazı projelerin, hem istihdama hem de somut olmayan kültürel mirasa da sahip çıkıldığını ifade etti.

Çevik, Trakya Üniversitesi’nin faaliyetlerine yakından şahit olduğunu ve ülke adına memnuniyet duyduğunu, bu nedenle Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nun şahsında üniversitenin başarısında katkısı olan tüm akademik kadro ve öğrenciler adına samimi teşekkürlerini ileterek üniversiteden ayrıldı.

FAZİLETLİ MÜFTÜSÜ AHMET METE’YE VEFA ZİYARETİ

Trakya Üniversitesi Araştırma Hastanesinde tedavi gören Batı Trakya İskeçe bölgesinin seçilmiş Faziletli Müftüsü ve Türk Azınlığın haklı davasının savunucusu Ahmet Mete’yi de ziyaret eden TİKA Başkan Yardımcısı Dr. Mahmut Çevik, tedavi süreci devam eden ve sağlığı giderek iyiye giden Müftü Mete’ye, Türk İslam Dünyası’nın dualarının kendisi ile birlikte olduğunu belirterek şifa dileklerinde bulundu.

TİKA Başkan Yardımcısı Dr. Mahmut Çevik, ziyarete ilişkin yaptığı paylaşımda ise: “Batı Trakya Seçilmiş Faziletli Müftüsü ve Türk azınlığının haklı davasının savunucusu, Vaaz- İrşat Heyeti Asbaşkanı Ahmet Mete hocamızı tedavi gördüğü hastanede ziyaret edip şifa dileklerimizi ilettik.” ifadelerini kullandı.


DİĞER HABERLER