TÜRK - BULGAR İŞADAMLARI TİCARET TOPLANTISISalı, 25 Mart 2008

TÜRK - BULGAR İŞADAMLARI TİCARET TOPLANTISI468. Uluslararası Manisa Mesir Festivali çerçevesinde Manisa'da düzenlenen etkinliklere bu yıl Bulgaristan konuk ülke olarak davet edildi. 19 - 23 Mart tarihleri arasında yapılan etkinliklerle 468. Uluslararası Manisa Mesir Festivali geride kalırken, 21 Mart 2008 Cuma günü, Manisa Anemon Otel'de Türk - Bulgar İşadamları Ticaret Toplantısı düzenlendi. Toplantıya konuşmacı olarak, Manisa Belediye Başkanı Bülent Kar, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yaşar Coşkun, DEİK İş Konseyi Türkiye - Bulgaristan Başkanı Yalçın Egemen, Burgaz Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tsankov İvanov, Bulgaristan'ın Ankara Büyükelçisi Branemir Mladenov katıldılar. Konuşmalar Türk ve Bulgar işadamları tarafından dikkatle dinlendi.
Konuşmalarda ortak olarak vurgusu yapılan ana konu Türkiye ve Bulgaristan arasındaki ticaret hacminin daha da arttırılması oldu. Konuşmacılar her iki ülkenin geçmişten - yarına dek ticari olarak neler yaptıklarını ve neleri yapması lazım geldiği üzerinde ekonomik veriler ve rakamlar ışığında değerlendirerek işadamlarına sundu. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın beraberindeki işadamları heyeti ile 25 - 27 Mart arasında Bosna Hersek, Arnavutluk ve Bulgaristan'a yapacağı gezi de hatırlatılarak işadamlarının bu tür gezilere katılmaları konusunda öneriler sunuldu.

Toplantı sonrası Türk ve Bulgar işadamları arasında ikili iş görüşmeleri yapılarak fikir alış verişinde bulunuldu.

Türk - Bulgar İşadamları Ticaret Toplantısına Balkan Göçmenleri İş Adamları (BAGİAD) Başkan Rahmi Sezgin, Kurucu Üye İsmail Vatansever ve Manisa Üyemiz Ali Onur olarak katılım sağladık.


DİĞER HABERLER