TÜRK - BULGAR - YUNAN KÜLTÜR HAFTASI ETKİNLİKLERİ EDİRNE'DE YAPILACAKCuma, 02 Ocak 2009

TÜRK - BULGAR - YUNAN KÜLTÜR HAFTASI ETKİNLİKLERİ EDİRNE'DE YAPILACAKSINIR ÖTESİ ÜÇ ÜLKENİN KÜLTÜRLERİ EDİRNE'DE BULUŞACAK

Ankara Trakyalılar Vakfının 09-13 Mart 2009 tarihinde Edirne'de "Türk - Bulgar ve Yunan Kültür Haftası etkinlikleri ve sınır ötesi Dostluk Paneli ve şöleni etkinlikleri yapılacak.
Bu etkinlik Edirne Valiliği, Edirne Belediye Başkanlığı, Trakya Üniversitesi Rektörlüğü, Trakya Birlik Genel Müdürlüğü, Edirne Bulgaristan Başkonsolosluğu, Edirne Yunanistan Konsolosluğu, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türk - Bulgar - Yunan Dostluk ve Kültür Derneği ve sivil toplum kuruluşları destek vermektedir.
Vakıf Başkanı Merkez Valisi Ayhan Çevik, "Türkiye'nin sınır kenti olan Edirne'de 09 - 13 Mart 2009 tarihlerinde "Türk - Bulgar ve Yunan Kültür Haftası Etkinlikleri ve Sınır Ötesi Dostluk Paneli ve Şöleni etkinliklerini düzenleyeceğiz. Bu etkinliğe Türk - Bulgar ve Yunan Kültür Bakanları davet edildi. Ayrıca Edirne iline sınır olan Bulgaristan ve Yunanistan komşu Valileri, Belediye Başkanları, Sivil Toplum Kuruluşları davet edildi" dedi.
Başkan Çevik yaptığı açıklamada, "Bu etkinlikler; Resim, Fotoğraf sergisi, Panel, Folklor gösterileri, Sanatçıların Konserleri yer alacak. Türk - Bulgar ve Yunan Kültürleri Edirne'de buluşacak sınır ötesi Komşularımızla dostluklarımız perçinleşecek" şeklinde konuştu.


DİĞER HABERLER