TÜRK MİLLETVEKİLLERİ KIRCAALİ'DE KİTAP BAĞIŞLADIPerşembe, 22 Ocak 2009

TÜRK MİLLETVEKİLLERİ KIRCAALİ'DE KİTAP BAĞIŞLADI 17.01.2009 tarihinde Kırcaali Ömer Lütfi Kültür Derneği'ne bir ziyaret gerçekleştiren Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin talimatlarıyla MHP Edirne Milletvekili Cemaleddin Uslu ve İzmir Milletvekili Ahmet Kenan Tanrıkulu bağışlanan kitapları teslim ettiler.
Dernek Müdürü Müzekki Ahmet; Türkiye'den gelen kitapların Derneğe, üyelerine dolayısıyla tüm Kırcaali'ye büyük kültürel katkı sunacağını ifade ederek, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli'ye ve bağışta bulunan tüm MHP milletvekillerine bu nazik düşüncelerinden dolayı şükranlarını sunmuşlardır. Derneklerinin çok genç olduğunu, ancak bu tip yardım ve bağışlarla gün geçtikçe daha da güçlendiğini belirten Müzekki Ahmet, "Türkiye'den bu bağışları bizlere ulaştırmak için kilometrelerce yol kat eden Edirne,Trabzon ve İzmir Milletvekillerimize de ayrıca teşekkür ediyorum. Bunca zahmete katlanarak derneğimize katkı sunan ve bunu gayet samimi ve içtenlikle bizlerle paylaşan milletvekillerimizi her etkinliğimizde aramızda görmek bizlere güç verecektir" dedi.
MHP Edirne Milletvekili Cemaleddin Uslu; "Her ne kadar Türkiye'nin milletvekilleriysek de, Bulgaristan'da yaşayan soydaşlarımızın da her daim yanında olmaya gayret ediyoruz. Onların sorunlarına gerek kişisel, gerekse parti olarak tıpkı Türkiye'de olduğu gibi çözüm üretmeye çalışıyoruz. Bugün Ömer Lütfi Kültür Derneği'ne getirmiş olduğumuz kitaplar inanıyoruz ki, bir nebze olsun kültürel yönden katkı sunacaktır" açıklamasının ardından söz alan, MHP İzmir Milletvekili Ahmet Kenan Tanrıkulu; "Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli'nin talimatlarıyla önderlik ettiği, kitap bağışı kampanyasına katılan tüm MHP milletvekillerini temsilen geldiğimiz Kırcaali'de gösterilen misafirperverlik ve ilgi karşısında duygulanmamak mümkün değil. Soydaşlarımızla; gerek kültürel, gerekse sosyal paylaşımın en üst seviyeye çıkartılabilmesi için bugünün bir başlangıç olacağına inanıyorum. Gerçekleştirdiğimiz bu küçük katkının, burada yarattığı bu büyük anlam tüm yorgunluğumuzu almıştır" diyerek bu tip ziyaretlerin karşılıklı olarak daha sık gerçekleştirilmesini diledi.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER