ÜNLÜ TÜRK ŞAİRİ SUNAY AKIN VE TV8 TELEVİZYONU PROGRAM YAPIMCILARI KIRCAALİ'Yİ ZİYARET ETTİLERCuma, 25 Ağustos 2006

ÜNLÜ TÜRK  ŞAİRİ  SUNAY AKIN VE TV8 TELEVİZYONU  PROGRAM YAPIMCILARI  KIRCAALİ'Yİ ZİYARET ETTİLERTürkiyenin önde gelen şairlerinden SUNAY AKIN ve TV8 televizyonundan proğram yapımcıları dün Kırcaali bölge halkı ile görüştü. İlk önce Kırcaali merkez camiyi ziyaretlerinden sonra Ömer Lütfü kültür derneğine gelen konuklar dernek müdürü Müzekki Ahmet ile görüştüler. S-n Ahmet derneğin faaliyetleriyle ilgili bilgiler verdi ve 6 bin kitabı bulunan kütüphaneyi gezdirdi. Misafirler dernek müdürüne Türkiyeden kitap göndereceklerine dair söz verdiler.
Ünlü yazar ve arkadaşları Kırcaali belediyesi Göklemezler / Stremtsi / köyünü de ziyaret ettiler. Burada bölgede bulunan en büyük spor salonu ve güreş kulübünü gezdikten sonra köy halkı ile görüştüler. Görüşmede Kırcaali belediye başkanı s-n müh. Hasan Azis'te yer aldı. Göklemezler halkı böyle kıymetli misafirleri köylerinde arlamaktan memnuniyet duyduklarını ifade ettiler. 2 saat süren tatlı sohbetten sonra misafirlere yöresel yemekler ikram edildi.
***************************************************************************************

SUNAY AKIN'IN HAYATI

Sunay Akın 1962'de Trabzon'da doğdu. Lise öğrenimini İstanbul Koşuyolu Lisesi'nde tamamladı. İstanbul Üniversitesi Fizik Coğrafya Bölümü'nden mezun oldu.
İlk şiirleri 1984 yılında dergilerde yayınlanmaya başladı. Arkadaşlarıyla birlikte 1989'da Yeni Yaprak şiir dergisini ardından 1990 yılında da Olmaz adlı şiir dergisini çıkardı.
Orhon Murat Arıburnu Şiir Ödülü'nü 1990 yılında Makiler şiiri ile aldı. 1997 yılında ise Halil Kocagöz Şiir Ödülü'nü Noktalı Virgül adlı dosyasıyla aldı.

ŞİİR KİTAPLARI
Makiler (1989), Antikacılar (1991), Kaza Süsü (1993)


DİĞER HABERLER