YAMBOL VE SİLİSTRE DEVLET KUKLA TİYATROLARI ÇORLU'DAÇarşamba, 02 Nisan 2008

YAMBOL VE SİLİSTRE DEVLET KUKLA TİYATROLARI ÇORLU'DAÇorlu Belediyesi'nin destekleriyle Lüleburgaz Uçan Eller Kuklaevi tarafından organize edilen, "1. Uluslararası Trakya Kukla Festivali" başladı. 7 Nisan'a kadar sürecek festivalde, Kazakistan, Bulgaristan ve Romanya'dan 6 kukla tiyatrosu ile Türkiye'den 4 tiyatro ekibi yer alacak.
Çorlu, Lüleburgaz, Kırklareli ve Edirne'de gerçekleştirilecek olan festivale, ASSİTEJ -Uluslararası Dünya Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Türkiye Başkanı Tülin Sağlam, Türkiye Genel Sekreteri M. Nurkut İlhan, çocuk oyunları eleştirmeni Nihal Kuyumcu ve Karagöz sanatçısı Cengiz Özek de izleyecek.
Dün Çorlu Atatürk Kültür Merkezi Tamer Levent Sahnesi'nde başlayan "1. Uluslararası Trakya Kukla Festivali" Lüleburgaz'da Prof. Dr. Necdet Tekin Gençlik Merkezi ile Atatürk İÖO, Kırklareli Kültür Merkezi ve Edirne Koleji'nde sahnelenecek.
Çorlu'da sergilenecek Oyun Programı ise şöyle; 02 Nisan 2008 Mübarek Karagöz Tiyatrosu, 03 Nisan 2008 Kazakistan Devlet Kukla Tiyatrosu, 04 Nisan 2008 Uçan Eller Kukla Evi, 05 Nisan 2008 Yambol Devlet Kukla Tiyatrosu, 06 Nisan 2008 Silistra Devlet Kukla Tiyatrosu, 07 Nisan 2008 Karagöz Tiyatrosu Ç.E.S


DİĞER HABERLER