YENİ BULGARLAŞTIRMA SÜRECİ Mİ BAŞLIYOR?! BOYKO BORİSOV BULGARİSTAN TÜRKLERİ’NE BULGAR İSİMLERİ İSTİYORCuma, 31 Ekim 2008

YENİ BULGARLAŞTIRMA SÜRECİ Mİ BAŞLIYOR?! BOYKO BORİSOV BULGARİSTAN TÜRKLERİ’NE BULGAR İSİMLERİ İSTİYORBulgaristan'ın önde gelen özel televizyonlarından BTV'de sunucu Barekov'un BU SABAH programına konuk olan Todor Jivkov'un eski özel koruması, GERB parti lideri, Sofya Belediye Başkanı general Boyko Borisov yine şaşırtıcı açıklamalarda bulundu. Geçen hafta Bulgaristan'da camileri hedef alan Borisov, şimdi de Bulgaristan'da yeni doğan Türk çocuklarına Bulgar isimleri verilmesini istedi. Daha da aşırılığa giderek "Bulgaristan'da Bulgar, Türkiye'de Türk, Sırbistan'da Sırp vatandaşları yaşamaktadır. Bu yüzden sınırlar, ayrı devletler vardır. Kendini Türk hisseden Türkiye'ye gitsin" , dedi .
Boyko Borisov son zamanlarda yaptığı beyanatlarında öne sürdüğü aşırı milliyetçilik Kırcaali bölgesindeki Türkler arasında tedirginlik yaratmaktadır. Yeni bir Bulgarlaştırma süreci mi başlıyor?!