Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı'nda Görev DeğişimiPazartesi, 24 Şubat 2014

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı'nda Görev DeğişimiDoç. Dr. Kudret Bülbül YTB Başkanı oldu

Yurtdışı Türkler Başkanı Doç Dr. Kudret Bülbül, Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Emrullah İşler'in katılımıyla gerçekleşen görev teslim töreninde Yurtdışı Türkler Başkanlığı görevini Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar kurucu Başkanı Kemal Yurtnaç'tan devraldı.

Başbakan Yardımcısı Prof.Dr. Emrullah İşler: "YTB önemli bir kurumdur"

Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Emrullah İşler, konuşmasında şunları söyledi: "Doç. Dr. Kudret Bülbül' ün yeni görevinde bu kurumu aldığı noktadan daha ileri noktalara götürecektir. Doç. Dr. Kudret Bülbül'ün akademisyen kimliğinin dışında üç buçuk senelik bürokrasi tecrübesi vardır. Bu tecrübeyi önemsiyorum. Donanım ve birikimi aynı zamanda akademik bakışıyla da bu kuruma yeni bir vizyon katacaktır. Yeni görevinde Doç. Dr. Kudret Bülbül' e başarılar diliyorum."

YTB Başkanı Doç.Dr. Kudret Bülbül "Birlikte daha çok çalışacağız"

YTB kurucu Başkanı Kemal Yurtnaç'tan görevi devralan Doç. Dr. Kudret Bülbül konuşmasında : " Bu anlamlı günde bir arada olmaktan mutluluk duyuyorum.

Türkiye'de hepimiz birer başarı hikayesiyiz. Emek verdiğiniz sürece en alt düzeyden en üst noktalara kadar gelebiliyor olmanız Türkiye'de alınabilecek en büyük hazlardan biridir. Türkiye, İlişkileri siyasal çizgilerle sınırlı olamayacak kadar geniş bir ülkedir. Elbette güncel sorunlara çözümler üreteceğiz ancak entelektüel sermaye işbirliğinin ihtiyaç duyulan bir alan olduğunu düşünüyorum. Entelektüel sermaye işbirliğini sadece kamu üzerinden değil, sivil toplum örgütleri ve üniversiteler üzerinden ve diğer kamu kurumlarıyla birlikte gerçekleştireceğiz. Herkesin hemfikir olduğu alanlarda doğal olarak çok daha fazla değerlendirmeler yapacağız. Daha rahat ifade edeceğiz ki daha az yanlış yapalım. Bunu yaparken tabii ki gelişmiş demokrasilerin deneyimleri ve en az onun kadar değerli medeniyetimizin birikimiyle de hareket edeceğiz. Yurtdışı Türkler Başkanlığı, Türkiye'nin en çok ihtiyaç duyduğu kurumlardan birisidir. Hep birlikte daha da çok çalışacağız. Yeni bir kurum kurmak gerçekten çok zordur.

Ben de böyle bir kurumdan geliyorum. Bu çerçevede Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı'nı bugünlere getiren Sayın Bakanıma ve Kemal Bey'e ve bütün YTB çalışanlarına çok teşekkür ediyorum. Başarılı faaliyetler hızlandırılarak devam ettirilecektir" dedi.

YTB Kurucu Başkanı Kemal Yurtnaç: " YTB'nin daha da ilerleyeceğine inanıyorum"

Konuşmasını yapmak üzere kürsüye çıkan YTB kurucu Başkanı Kemal Yurtnaç konuşmasında şunları söyledi: "Yeni görevler yeni heyecanlardır. Geriye dönüp baktığımda, yaşamış olduğum tecrübelerden edindiğim birçok nokta var. Burada kurumumuz için yaptığımız her şey hep birlikte oldu. Bu süre zarfında Sayın Cumhurbaşkanımızdan Sayın Başbakanımıza hepsinden destek gördük. Başkana bağlı olmadan yapılan on beş senelik kısa orta uzun vadelerle belirlenen faaliyet ve hedeflere, bizden sonra göreve başlayan Kudret Bülbül' ün yardımcı olmaya devam edeceğini düşünüyorum."


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER