ZAMAN BU ZAMAN ! * SON VADE 13 MAYIS 2007 YILI! * YURT DIŞINDAKİ VATANDAŞLARIMIZ GÖZLERİNİ AÇMALI !Çarşamba, 14 Mart 2007

ZAMAN  BU  ZAMAN !    *   SON VADE  13  MAYIS 2007 YILI!  * YURT DIŞINDAKİ VATANDAŞLARIMIZ GÖZLERİNİ AÇMALI !* SON VADE 13 MAYIS 2007 YILI!
* YURT DIŞINDAKİ VATANDAŞLARIMIZ GÖZLERİNİ AÇMALI!


Totaliter rejimde güç kullanılarak kooperatifleştirilen tarım arazilerin - tarla, bağ, bahçe, iade edilmesi yasası kabül olunalı 15 yıl geçti.
Birçoklarımız yasadan yararlanarak, binbir güçlüklere rağmen topraklarını geri aldı, onların yeniden sahibi oldu.
Bazılarımız çeşitli nedenlerle hala bu işi yapamadılar. Onlar şu anda gözünü açmalıdırlar. Eskiden sahibi olduğu tarım arazilerinin iadesini isteme zamanı, şimdi, bu zaman.
Tarım arazilerinin iadesi yasasının 19'cu maddesine göre 10 sene zarfında geri alınmayan tarlalar zaman aşımına uğrayarak belediyelere kalmaktadır. Bu süre çoktan geçti.
Yasada yapılan son değişikliklerle böylelerine son bir şans daha tanındı.
Tarım arazilerini şimdiye kadar arayıp sormayanlar, bu işi en geç 13 mayıs 2007 y. kadar yapmalıdırlar. Eğer bu son fırsatı da kaçırırlarsa topraklar belediyelere kalacak ve iadeleri için hiç bir çağreleri kalmayacak. Bilhassa yurt dışında oturan vatandaşlarımız acele davranmalı, gerekeni yapıp topraklarının iadesini istemelidirler.
Şu ana kadar uykuda olanlar uyanmalı. Onlar için ZAMAN BU ZAMANDIR.


DİĞER HABERLER