Evli ve Sevgili...Perşembe, 08 Ekim 2020

Evli ve Sevgili...
Şükriye GÜNGÖR5.yılın sonunda severek evlenmişlerdi. Her ikisi de güzel bir işte çalışıyor kariyerlerini gerçekleştirdikten sonra çocuk hayali kuruyordu.

Herşey yolundaydı. Bir akşam Victor işten geç geldi ve toplantının uzun sürdüğünü söyledi eşine. Gelecekteki projeninde tamamlanabilmesi için bu toplantıların devam edeceğini ve yorulduğunu uyumak için odasına çekildi...

Zaman zaman toplantılar böyle devam edecekti.

Victor, eve geldiğinde eli telefonda sürekli meşgül olduğunu ve yorulduğunu eşi Emma ya karşı mesafeli davranmaya başladı.

Günler böyle geçerken Emma bundan rahatsız olmaya başladı..

Bu düşüncelerden arınmak için farklı birşeylerle meşgul olmak istiyordu.

Victorun yoğun çalışmalarından dolayı çocuk fikri de rafa kalkmıştı...

Çamaşır gününde Victor'un kıyafetlerini temizlemek için elini ceketin cebine attığında, bir tek küpe bulmuş ve şaşırmıştı..

Küpenin, Victorun cebinde ne işi var diye düşünmekten de kendini alamadı.

Daha sonra bunu eşine soracaktı..

O akşam Victor eve geç geldi ve Emma sofrayı hazırlarken Victor'a sormuş ve sekreterin düşürmüş olabileceğini ve kendisinin bulduğunu ve teslim etmek için unuttuğunu açıklamış fakat Emma nedense bu konudan hoşlanmamıştı.

Tamam demişti başını sallayarak fakat verilen cevap farklı soruların doğmasına neden olmuştu..

Bir kaç gün sonra evliliklerin 10.yılını dolduracaklardı.

Emma saçma sapan düşüncelerden arınmak ve evliliklerinin 10. yılını kutlamak için hazırlıklar yapmak istiyordu.

İşten erken çıkmıştı.

Alışverişini yaparken Victorun iş arkadaşına rastladı. Kısa sohbet ettiler. Victor un arkadaşı, Victorun yeni bir ofis tuttuğunu ve işlerinde başarılı olduğunu söylemişti.

Emma teşekkür etti ve belli etmeden adresini hatırlayamadığını ve yardımcı olmasını istedi.

Kısa sohbetten sonra Emma arabasına bindi ve hızlı bir şekide düşünmeye başladı.

Acaba Victor yeni bir yer tutup süpriz mi yapacaktı?

Yoksa hayatında baska biri mi var? Sorular kafasında çoğalıyordu..

Yüzleşmeliydi ve öğrendiği adrese doğru gitti.

Derin bir nefes aldı ve arabadan indi.

Verilen adrese geldi. Kapının zilinde Victor Hull yazıyordu.

Kafasındaki sorulara yanıt bulmaya çalışırken zili çaldı. Yanıtlayan bir bayan sesi Riyaydı. Evi kontrol için mi geldiniz diye sordu?

Emma evet diyebilmişti. Sakinliğini koruyarak yavaş adımlarla evin kapısına kadar geldi ve kendisini karşılayanın bayanın yaşı küçük ve alımlı olduğunu görmüştü.

Riya, Emmayı içeriye davet etti. Peteklerin çalışmadığını ve arızayı not etmelerini ve küçük aksaklıkların olduğunu anlatıyordu. Emma, Riya'yı sakin sakin izliyordu..

Kısa zaman sonra sessizlik oldu ve Riyaya döndü siz kimsiniz dedi?

Riya, Victordan bahsetti ve yeni taşındıklarını bahsetmişti.

Emma çıldırmıştı ve belli etmemeye çalışsa da kendisinin eşi olduğunu söylemişti. Riya, Emmanın öfkesini görebiliyordu. Fakat sorununu kendisiyle değil eşi ile çözmesi gerketiğini söylemişti. Çünkü Victor'un evli olduğunu biliyordu...

Emma hiçbirşey yapmadı ve oradan ayrıldı. Eve vardığında hıçkıra hıçkıra ağladı. Mutsuzdu ve eşinin canını acıtmak istiyordu. Victor'a ait her ne varsa topladı.. Ayrılmalıydı..

Victor eve gelmişti birşeyler yolunda değil gibiydi. Çerçeveler, eşyalar ortadaydı.. Emmanın öğrenmiş olacağını düşünerek yalan söylemek istemedi. Riya ile ilişkisinin olduğunu itiraf etti.. Emma kendini toparlamıştı ve konuşmalardan sonra Victor'u affedebileceğini ve tek şartının Riya ile görüşmeyeceksiniz oldu. Victor bir daha Riya ile görüşmeyecekti. Victor bunu kabul etti ve görüşmedi. Aradan 6 ay geçti herşey eskisi gibiydi. Emma eski günlerine dönmüştü. Çiçekler alınıyor ve yemeğe çıkılıyordu. Çocuk planı yapılıyordu fakat bir akşam huzurlarını bozacak bir şey oldu... Kapının zili çaldı. Emma kapıyı açtı ve karşısında Riya vardı. Victor şaşırmıştı. Kapıda duran kadın yani Riya hamileydi..

Emma hayatında Victor ile geçen 15 yılı uçup gitmişti..

Emma eşyalarını aldı ve evden çıkıp gitti.

Riya mutluydu çünkü Victorla birlikteydi.

Victor yeni bir hayat dedi ve Riya ile yaşamaya karar verdi....

Evli iken sevgili olan hayatlar..

Ne kadar mutlu olduysanız bu hayatta o kadar acımasızdınız dedi Emma...

YAZARIN DİĞER YAZILARI