DELİORMAN'DAN KISA HABERLERPazartesi, 06 Aralık 2010

  DELİORMAN'DAN KISA HABERLER Cuma günü Başbakan Şumen'i ziyaret edecek

Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov cuma (10.12.2010) günü Sumen'i ziyarette bulunacak. Sumen Belediye Başkanı Krasimir Kostov'un daveti üzerine bu görüşmenin gerçekleşeceği bildirildi. Başbakanın programında "Peti Kilometır" da bulunan "Karlsberg- Bulgaria" lojistik merkezinin açılışı bulunuyor. Oradan hükümetin 2,8 milyon bütçe ayırdığı katı madde atıkları deposunu ziyaret edecek. Daha sonra Borisov Endustriel Park'ın inşaatının da startını verecek. Başkabakan'ın buradan Şumen'in ana caddesinde yürüyüş yapacağı ve oradan Hotel Şumen'de düzenlenecek olan kokteyle katılacağı öğrenildi.

Kısa tatil protestolarına Tırgovişte'de eklendi

Bulgaristan'ın farklı şehirlerinde Noel tatilini kısa bulan ve tatilin biraz daha uzatılması isteyen öğrenciler protestolar düzenlediler. Tırgovişte'deki öğrenciler de tatili kısa buldukları için protesto düzenlediler. 70 kadar öğrencinin katıldığı protestoda Eğitim Bakanı Sergey İgnatov'a tatili uzatması çağrısı yapıldı. Bugüne kadar yapılan açıklamalarda tatilin kesinlikle uzatılmayacağı söylensene protestolar sona erecek gibi gözükmüyor. Tatilin uzamaması durumunda öğrenciler derslere girmeyeceklerini her seferinde dile getiriyorlar.

Şumen kilisesinin kapısını kırdı

Sabah "Sveti Tri Svetiteli" kilisesine ibadet etmeye giden insanlar hiç beklemedikleri bir durumla karşılaştılar. Olay tanıkları bir adamın ibadet esnasında kilise görevlisi ile ufak bir tartışma yaşadıktan sonar hırsını kapıyı kırmakta aldığını söylediler. Bu olayın sabah saat 8.30 sıralarında gerçekleştiğini söylediler. Kilisede bulunanların bazıları bu adamı tanıdıklarını ve hiç bu şekilde davranmasını beklemediklerini, çünkü genelde sakin birisi olduğunu söylediler. Bu olayın ardından Şumen polisi olayı inceleme altına aldı.


DİĞER HABERLER