Haskovo-Dimitrovgrad yolunun onarımı yaklaşık 3 ay sürecekSalı, 26 Eylül 2017

 Haskovo-Dimitrovgrad yolunun onarımı yaklaşık 3 ay sürecekHaskovo (Hasköy)-Dimitrovgrad (Kayacık) şehirleri arasındaki I-5 karayolunda onarım çalışmaları başladı. İnşaat çalışmaları sırasında yol iki yönde tek şerit halinde trafiğe açık kalacak. Onarım, Haskovo'nun Kuzey Sanayi Bölgesi'nden Dimitrovgrad'a uzanan kesimde yapılacak.

Birinci derece yolun 10 km'lik kesiminde asfaltın yenilenmesinin yanı sıra yatay işaretleme yöntemi ile yeni bir işaretleme sistemi uygulanması ve hız kesiciler tesis edilmesi öngörülüyor. Bundan başka drenaj sistemi iyileştirilecek ve dikey sinyalizasyon sisteminin bir bölümü yenilecek.

Her iki şeritte de onarım yapılacağı için ilk önce Dimitrovgrad'a gidiş yönündeki şeritte çalışmalar yapılacak. Onarımı tamamlanınca trafik akımı bu şeride yönlendirilecek ve Haskovo'ya gidiş yönündeki şeritte çalışmalara başlanılacak.

Hava koşulları elverişli olduğu takdirde onarım çalışmalarının 18 Aralık'a kadar tamamlanması bekleniyor.

Yol Altyapısı Ajansı tarafından tüm sürücülerin araçları dikkatli sürmeleri, trafik kurallarına ve işaretlerine uymaları ve hız sınırını aşmamaları çağrısı yapıldı.


DİĞER HABERLER