HÖH Varna İl teşkilatı temsilcileri Bursa Büyükşehir Belediyesine misafir oldularPazartesi, 24 Eylül 2012

 HÖH Varna İl teşkilatı temsilcileri Bursa Büyükşehir Belediyesine misafir oldularBulgaristan'ın Varna şehrinden Bursa'ya gelen Hak ve Özgürlükler Partisi temsilcileri ve sanatçılar, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'nin Balkanlara yönelik çalışmalarından dolayı ve mutluluk duyduklarını söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Hak ve Özgürlükler Partisi Varna İl Başkanı Ercan Sabaytin ve partinin yönetim kurulu üyeleri ile pop sanatçıları Damyan Diyanov ve Mariya Stankova Nakova'yı ağırladı. Bursa'nın bir Balkan şehri olduğunu söyleyen Başkan Altepe, her zaman Balkan ülkelerinde yaşayan vatandaşların yanlarında olduklarını söyledi. Bursa Büyükşehir Belediyesi olarak Balkan ülkelerinde çok sayıda yatırım yaptıklarına dikkat çeken Başkan Altepe, "Bursa, Bulgaristan ile akraba olan bir kent. Herkesin burayla mutlaka bir bağı vardır. Türkiye ile Balkanlar'ın dostluklarının pekişmesi amacıyla çalışıyoruz. Oradaki insanımıza ve kültürümüze sahip çıkalım ve yanlarında olduğumuzu gösterelim istiyoruz" diye konuştu.

Türkiye ile Balkanlar arasında sosyal ve kültürel diyaloğun yanı sıra ekonomik alanda da ilişkilerin geliştirilmesi gerektiğini dile getiren Başkan Altepe, "Türkiye, Balkanlar için çok önemli; Bursa ise büyük bir şans. Türkiye ile Balkanlar arasında dostluk köprüsü kuran Bursa, Bulgaristan'ın komşusudur, bizden zarar gelmez" diyerek, Türkiye'nin Balkanlar'ın yanında olduğunu vurguladı.

Hak ve Özgürlükler Partisi Varna İl Başkanı Ercan Sabaytin de Başkan Altepe'nin Bulgaristan'da yakından tanındığını dile getirerek, "Bizim gayemiz Türk kültürüne sahip çıkmaktır. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bulgaristan'da Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'dan sonra en çok bilinen 2. kişi haline geldi" şeklinde konuştu.

Ziyarette Varna heyeti Bursa'yı gezdiklerini ve şehri çok beğendiklerini söyledi. Varnalı heyette yer alan sanatçılar da Türkçe şarkılar seslendirerek, ziyarete renk kattı.


DİĞER HABERLER