Kırcaali Belediyesi'nin en başarılı sporcuları ödüllendirildiCuma, 21 Aralık 2012

 Kırcaali Belediyesi'nin en başarılı sporcuları ödüllendirildiBu akşam "Cazanova" restoranında düzenlenen 2012 Yılı Kırcaali Belediyesi'nin En Başarılı Sporcusu Ödülü Resepsiyonu'nda plaj voleybolcusu Neven Neşev yılın en başarılı sporcusu ilan edildi. Geçen yıl kano kayak sporcusu Mariyan Dimitrov Kırcaali'ni en başarılı sporcusu olmuştu. Ödül törenine Kırcaali Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis ve Belediye Başkan Yardımcısı Elisaveta Kehayova, birçok sporcu, spor kulübü temsilcileri, Kırcaali Meclis üyeleri ve Kırcaali Belediye temsilcileri katıldılar. Kırcaali Belediyesi'nin düzenlediği ve spor kulübü başkanları, Kırcaali Belediye Meclisi Gençlik, Spor ve Turizm Komisyonu üyeleri ile spor yazarlarının da katıldığı ve internet aracılığıyla yapılan anket sonucu Yılın En Başarılı On Sporcusu ile birlikte çeşitli spor dallarında yüksek başarılar gösteren toplam 23 yarışmacı ödüle layık görüldü. Törende dereceye giren sporculara Kırcaali Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis ve Belediye Başkan Yardımcısı Elisaveta Kehayova tarafından birer plaket ve takdir belgesi sunuldu.

Kırcaali Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis konuşmasında, yılın en başarılı sporcularını tebrik etti ve ileride daha büyük başarılara imza atmalarını diledi.

Sayın Azis, önümüzdeki yıllarda da Belediye'nin çektiği mali sıkıntıya rağmen başarılı sporcu ve aktif faaliyet sürdüren spor kulüplerini maddi ve manevi açıdan desteklemeye gayret göstereceğini belirtti. Başkan Aziz, bireysel spor dallarının yanı sıra, öğrenci ve gençler arasında kitle sporun yaygınlaştırılması girişimlerine de büyük önem verdiklerini vurguladı.

Başkan, antrenörlere, kulüp başkanlarına ve Kırcaalilerin gurur duymalarını sağlayan başarılı sporculara teşekkür etti. Müh. Azis, bu yıl Kırcaali'de çok sayıda spor etkinlikleri düzenlendiğine kaydederek, önünüzdeki yıl hedefin Avrupa şampiyonası düzeyinde organizasyonları arttırmak olduğunu açıkladı.

Bu yıl Gençlik, Spor ve Turizm Komisyonu anket sonuçlarını değerlendikten sonra genç neslin aktif olarak sporla uğraşmasını teşvik etmek amacıyla Kırcaali'nin en başarılı 10 sporcu sıralamasının iki yaş grubunda olmasına karar verdi. Gençler(kız-erkek) kategorisinde ulusal ve uluslararası turnuvalarda başarılar göstermiş sporculardan ilk üç sırayı Velahtin Veli'nin başkanlığındaki Stremtsi Krepost Güreş Kulübü'nün antrenörü Aydın Rufat'ın öğrencisi Mustafa Faik, Arda Boks Kulübü'nün sporcusu Hafize Osman ve yine Krepost Kulübü'nün güreşçisi Bayram Şaban kazandılar. Dördüncü ve beşinci yere ise boks sporcusu Sinan Seyhan ve su motoru oyuncusu Dayan Karev dizildiler.

Kadınlar ve erkekler kategorisinde Yılın Sporcusu seçilen Arda erkek voleybol takımının kaptanı Neven Neşev'den sonra ikinci ve üçüncü yeri kano kayak sporcuları Mariyan Dimitrov ile Georgi Proykov kazandılar. Onları sıralamada bilek güreşçisi Emiliya Stoyanova ve Arda futbol takımının kaptanı Ahmed Ahmed izlediler.

Ayrıca ankette yer alan voleybolcu Valentin Haciyski, su topu oyuncuları Radoslav Bonev, Stamen Stoyçev, Nikolay Galev, basketbol oyuncuları Renur Süleyman ile Kiril Vasilev ve de su topu oyuncusu Radoslav Spirov da birer takdir belgesiyle ödüllendirildiler.

Kırcaali Belediyesi tarafından ilk kez bu yıl Marin Markov'a Belediye'nin kuruluşundan bu yana sporun gelişimi için retrospektif bir sergi hazırlamasından dolayı özel ödül verildi. Kaptan Petko Voyvoda Elektronik Teknik Lisesi'ne serginin hazırlanmasında yardımda bulunduğu için teşekkür sunuldu.

Kırcaali Belediyesi'nin Beden Eğitimi ve Spor Bakanlığı'nın Çocukların Serbest Vakti İçin Spor Programı ve Yüzmeyi Öğren Programı gereğince kazandığı iki proje esnasında 45 çocuk kano kayak yapmaya, 65 çocuk voleybol antrenmanları yaptı ve 120 çocuk da yüzmeyi öğrendiler. Kırcaali Belediyesi artık üçüncü yıl 5-7.sınıf öğrencileri için 2012 Yılı Futbol Yazı düzenledi. Yaz tatilinde iki ay içinde 180 öğrenci bu programa dahil edildi.

Bu proje ve programlarda yer alan en başarılı çocuklara da sporun gelişimine katkıdan dolayı birer takdir belgesi sunuldu. Voleybol için Bogomil Kuşev, kano kayak için İliya Damyanov, yüzmek için Nikolay Nikolov ve futbol için Teodor Polyaçev takdir belgesi aldılar.

Ayrıca öğrencilerden Bulgar Futbolcuları Derneği tarafından Kırcaali'nin "En Yetenekli Futbolcuları" kategorisinde altın ayakkabı ile ödüllendirilen Yüseyin Stefanov ile Petko Grigorov'a da birer takdir belgesi takdim edildi.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER