Kırcaali Meclisi Bölge Eğitim Müfettişliği Müdürlüğüne karşı deklarasyon kabul ettiCuma, 29 Nisan 2011

 Kırcaali Meclisi Bölge Eğitim Müfettişliği Müdürlüğüne karşı deklarasyon kabul ettiKırcaali Belediyesi Meclis Kurulu Bölge Eğitim Müfettişliği Müdürü Emilya Vladeva'nın eğitimi siyasete çevirdiğini belirten bir deklarasyon kabul etti.
Eğitim, Gençlik ve Bilim Bakanı Sergey İgnatov'a gönderilecek olan mektupta Meclis üyeleri, "Bölge Eğitim Müfettişi Şefinin hareketlerini onaylamıyoruz " diyorlar. Yerel Meclis çoğunluğu bulunduğu talebin sebeplerini bildirirken, Vladeva'nın Belediye okullarına öğrenci kabul etme devlet planını kendi başına karar alarak, neden belirtmeden yıllarca %100 realizasyon gösteren sınıfların oluşmasını onaylamadığına vurguluyorlar.
"P. R. Slaveykov" Lisesinde yedinci sınıftan sonra yabancı dil eğitimi, İngilizce ve İspanca verilen sınıf söz konusu olanlardan. Bu sınıfta ise geleneksel olarak şehri, Belediye'yi ve ili tüm ülkede temsil eden en başarılı öğrencilerin okuduğu belirtiliyor. Meclis üyeleri, Emilya Vladeva'nın bu göreve getirildiğinden beri Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis ile hiçbir görüşme yapmadığından yakınıyorlar. Deklarasyonda, " Meclis üyeleri olan Bölge Eğitim Müfettişliği uzmanları ve Belediye okulları müdürlerinin görevden alınmasını yorumsuz bırakacağız" deniliyor. GERB Meclis üyeleri "P. R. Slaveykov" Lisesi Müdürü Milko Bagdasarov'u kişisel çıkarları yürürlüğe sokmak amacıyla çalıştığını belirttiler.
Bagdasarov, Bölge Eğitim Müfettişliğine karşı ilde ve ülkede bulunan 15 kuruma dilekçe göndermiştir. Milletvekili Dimço Mihalevski ise konuyla ilgili Parlamento'ya soru yöneltecek.


DİĞER HABERLER