Kırcaali Merkez Camii'de sünnet edilen çocuklar için mevlit okundu, hediyeler verildiCuma, 28 Temmuz 2017

 Kırcaali Merkez Camii'de sünnet edilen çocuklar için mevlit okundu, hediyeler verildiKırcaali Merkez Camii'de düzenlenen toplum sünnet merasimi kapsamında sünnet ettirilen çocuklar için mevlit programı gerçekleştirildi. Ayrıca üç hafta önce Kırcaali Müftülüğünce organize edilen sünnet merasimi kapsamında sünnet ettirilen 167 çocuğa sünnet kıyafeti ve başka hediyeler dağıtıldı.

Sünnet merasimi ve ardından bugün yapılan mevlit programı Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'nin maddi ve manevi desteğiyle organize edildi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'ye ve sponsorlara teşekkür eden Kırcaali Bölge Müftüsü Beyhan Mehmet, Kırcaali Haber'e şöyle konuştu: "Kırcaali Bölge Müftülüğü olarak Bursa Büyükşehir Eski Meclis Üyesi Faik Güler'in rehberliğinde Bursa'daki işadamlarına müracaat ettik. Bursa Büyükşehir Belediyesinin katkıları ve oradaki hayır sahibi kardeşlerimizin katkılarıyla 8 Temmuz 2017 tarihinde 167 çocuğun sünneti yapıldı. Bugün itibariyle de çocuklar, ebeveynleriyle, aileleriyle birlikte tekrar Kırcaali Merkez Camiimize davet edildiler. Türkiye'den gelen meşhur hafızlarla birlikte Kuran, mevlit okuduk. Mevlit sonrasında çocukları sevindirme babında ayakkabı, elbise ve oyuncaklar olmak üzere onlara hediyelikler verildi. Ardından cuma cemaati de olmak üzere herkese etli pilav ve ayran ikramı yapıldı. İkramlık 1500 kişiye hitaben öngörüldü. Bugün programımızda yer almak üzere bir de Güzel Kuran-ı Kerim Okuma Yarışması'nda Türkiye genelinde üçüncü seçilen Osman Bostancı kardeşimiz de Kırcaali'de bulunuyor. İnşallah, ondan da aynı şekilde Kuran tilaveti dinleyeceğiz".


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER