Kırcaali Yeni Camii’de Berat Kandili programı düzenlendiSalı, 07 Mart 2023

 Kırcaali Yeni Camii’de Berat Kandili programı düzenlendi

Kırcaali Bölge Müftülüğü, Bursa Osmangazi Belediyesi’nin katkılarıyla Kırcaali Yeni Camii’de “Berat Kandili Özel” programı düzenledi.

Tek Rumeli Tv, Kırcaali Haber Gazetesi Facebook Sayfası ve Başmüftülüğün Youtube kanalında canlı yayınlanan programa ilgi yoğundu.

Programa katılan çok değerli misafirler vardı: Bulgaristan Mislimanları Başmüftüsü Dr. Mustafa Hacı, T. C. Filibe Başkonsolosluğu Muavin Konsolos Halit İslam Tarı, Bursa Vali Yardımcısı Musatafa Gündoğan, Bursa Osmangzi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Bursa Osmangazi İlçe Müftüsü Mehmet Uzun, Kırcaali Bölge Müftüsü Basri Eminefendi, HÖH İl Başkanı Resmi Murad, Kırcaali Belediye Başkanı Dr. Müh. Hasan Azis, Ardino Belediye Başkanı İzzet Şaban, Kirkovo Belediye Başkanımız Şinasi Süleyman, Cebel Belediye Başkanı Necmi Ali, Mestanlı Belediyesi Meclis Başkanı Ersin Ömer, Mestanlı Belediye Başkan Yardımcısı Ayhan Osman ve Tek Rumeli Tv Yönetim Kurulu Başkanı Atilla Baykal.

Türkiye’den katılan çok değerli hocalar: Bursa Ulu Cami Başimamı Tahsin Karanfil, Bursa Ulu Cami emekli Müezzin kayyımı Abdullah Yiğit, Bursa İsmail Hakkı Kuran Kursu öğreticisi Ayhan Polat.

Ayhan Polat hocanın Kur’an tilavetiyle başlayan program, Kırcaali Bölge Müftüsü, Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Azıs ve Bursa Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ın selamlama konuşmalarıyla devam etti.

Daha sonra Bursa’dan katılan değerli hocalar ve hafızlar Kur’an, mevlid, kaside tilavetleri okudu. Muhteşem sesleriyle dinleyenleri mest ettiler.

Daha sonra, Bursa Osmangazi İlçe Müftüsü  Mehmet Uzun, gecenin anlam ve önemine  dair bir konuşma yaptı. Akabinde Bulgaristan Başmüftüsü Dr. Mustafa Hacı konuşma yaptılar, dua okudular.

Program böylece sona erdi. Programa katılan herkese etli pilav ikram edildi.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER