Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Yenipazar'ı Ziyaret EttiPazar, 12 Mayıs 2024

 Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Yenipazar'ı Ziyaret Etti

Çernooçene (Yenipazar) Belediye Başkanı Müh. Aican Ahmed, Türkiye Cumhuriyeti Konya Büyükşehir Belediye Başkanı meslektaşı Uğur İbrahim Altay'ı makamında kabul etti.

İkili, bayındırlık işleri, yerel girişimler ve turizm de dahil olmak üzere çeşitli alanlarda işbirliği ve deneyim alışverişi fırsatlarını görüştü.

Kurulan iyi ilişkiler temelinde, Çernooçene Belediyesi ile Konya Büyükşehir Belediyesi'nin bir parçası olan kardeş Türk belediyesi Selçuklu arasındaki işbirliğini canlandırmak, genişletmek ve güçlendirmek için fırsatlar aranacak.

10 yıl önce, 2013 yılında, Uğur İbrahim Altay'ın Türkiye'nin Selçuklu Belediye Başkanı olduğu dönemde, iki komşu ülkenin belediyeleri arasında bir kardeşlik anlaşması imzalanmıştı.

Müh. Aycan Ahmed ve Uğur İbrahim Altaylı, görüşmenin verimli ve etkili çalışmalar için bir ön koşul olacağına ve başta Selçuklu olmak üzere Çernooçene ve Konya belediyeleri arasında çeşitli alanlardaki alışverişin gelecekte de devam edeceğine inandıklarını ifade ettiler.

Konya, 2,2 milyonu aşan nüfusuyla Türkiye'nin yedinci büyük şehridir. Aynı adı taşıyan vilayetin idari merkezidir ve yüzölçümü bakımından Türkiyenin en büyüğüdür.

2013 yılı sonunda Çernooçene Belediyesi ile Türkiye Cumhuriyeti Selçuklu/Konya Belediyesi arasında kültür, sanat, eğitim, bilim, sosyal etkinlikler, kamu sorunları, turizm vb. alanlarda kardeşlik ve işbirliğine ilişkin ortak bir protokol imzalanmıştır.

Selçuklu 690.000'in üzerinde bir nüfusa sahiptir ve Türkiye Cumhuriyeti'nin en büyük belediyelerinden biridir.

İsmet İSMAİL


DİĞER HABERLER