Tütünçe'yi "Cebel'in semtine" dönüştüren yeni yol açıldıCuma, 17 Mayıs 2024

 Tütünçe'yi

  "Tütünçe artık bir köy değil, Cebel'in bir parçası. Bu yeni yol size belediye merkezine bağlı bir ilçede yaşadığınızı söylemeniz için bir neden veriyor"!  Cebel Belediye Başkanı Necmi Ali'nin bu sözleri Tütünçe'de düzenlenen törende katılımcılar tarafından coşkuyla karşılandı. Belediye Başkanı, ekibi, bölge sakinleri ve konuklar kurdele kesme törenine ve tamamen yenilenen Cebel - Tütünçe yolunun açılışına katıldı.

Belediye Başkanı Necmi Ali'nin geçtiğimiz Eylül ayında Bölgesel Kalkınma Bakanlığı ile bir finansman anlaşması imzalamasının ardından 2 km'lik yolun elden geçirilmesine başlandı. Yeni asfalt kaplamanın yanı sıra bir kilometreden uzun bir yaya yolu da yapıldı. Yeni aydınlatma da monte edildi.

 "Bu finansmanı müzakere edebildiğimiz için çok mutluyum. İmzaladığımız sözleşme, Belediye Yönetimi ile Bölge Bakanlığı arasındaki iyi ve yapıcı iletişimin bir ürünüdür, ancak HÖH Genel Başkanı Delyan Peevski'nin uzun süredir devam eden bu sorunun çözümünde oynadığı kilit rolü vurgulamak istiyorum" diyen Cebel Belediye Başkanı'nın sözleri katılımcılar tarafından minnetle alkışlandı.

 Yol bölümünün durumu acil onarım gerektirmekteydi. Güzergahtaki sorunlar 2015 yılında köyün girişindeki yolun bir kısmının heyelanla "kopmasıyla" başladı.

Yerli bir genç, "Daha önce taksiler bile köyümüze sefer yapmıyordu. Yol bombalanmış gibiydi. Bugün Cebel'e 2-3 dakikada ulaşabiliyoruz. Cebel'den çıkış yolundaki yaya alanının da birçok vatandaş tarafından spor ve dinlenme amaçlı kullanıldığını görüyoruz" dedi.

  Belediye Başkanı Necmi Ali, Tütünçelilere, "Ekibim ve Belediye Yönetimi olarak ikinci dönem için de aynı çalışma tarzını sürdürüyoruz, yani "Söz verdik, yerine getirdik" diye ifade etti.

Son zamanlarda giderek daha fazla vatandaşın daha huzurlu ve tatmin edici bir yaşam için gelişmiş altyapıya sahip çevre yerleşim yerlerinde ev aradığı yönündeki haberler doğrultusunda Necmi Ali, "Tütünçe bu yönde bir örnektir!" dedi.

Yeni yolun açılış gününde yerel camide sağlık ve refah için bir mevlid de okutuldu. Mevlide katılan herkese pilav dağıtıldı.


DİĞER HABERLER