1 Temmuz'da ısıtma yardımı almak için dilekçe kabulüne başlanacakPerşembe, 28 Haziran 2012

1 Temmuz'da ısıtma yardımı almak için dilekçe kabulüne başlanacakKırcaali Bölgesel Sosyal Yardımlaşma Müdürlüğünden, 2012-2013 kış sezonunda ısıtma yardımı almak için dilekçe kabulünün bu yıl 1 Temmuz 2012 tarihinde başlayacağı bildirildi. Müdürlüğün ısıtma yardımı alınmasına ilişkin dilekçeleri 31 Ekim 2012 tarihine kadar kabul edeceği açıklandı.

Bu hedefli yardımı dilekçe sunmadan önceki 6 ay içerisinde ayda 65 leva olması gereken ortalama ısıtma için ayrımlaştırılmış minimum gelirden daha düşük geliri olan kişi veya ailelerin almaya hakkı var. Ayrıca ısıtma yardımı almak isteyenlerin Sosyal Yardımlaşma Kanunu Talimatnamesinin belirtiği durumda vatandaşlar olması şarttır. Bu yıl aylık ısıtma yardım parasının miktarı henüz belirlenmemiştir. Geçen yıl bu amaçla yoksul kişilere ayda 57 leva 92 stotinka para veriliyordu. Isıtma yardım parası Kasım ve Aralık-Ocak aylarında olmak üzere iki defada ödeniyor.

İstatistiklere göre geçen kış sezonunda Bölgesel Sosyal Yardımlaşma Müdürlüğüne ısıtma yardımı almak için tüm Kırcaali İlinden 9 596 dilekçe sunulmuştur, onlardan 7 113 dilekçe onaylanmıştır. Beyan edilmemiş gelir ve mülkiyet satımıyla ilgili doğru bilgi vermeyen 11 vatandaşa ceza kesilmiştir. Suçu işleyen kişiler, aldığı yardım paralarını faiziyle birlikte geri iade etmişlerdir ve bir yıl ısıtma yardımı alamamakla cezalandırılmışlardır.


DİĞER HABERLER