12. Mestanlı Daima Kalbimde Dünya Mestanlılar Buluşması programı zengin içerikli olacakÇarşamba, 23 Haziran 2021

12. Mestanlı Daima Kalbimde Dünya Mestanlılar Buluşması programı zengin içerikli olacakBu yıl 5 - 9 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Mestanlı Daima Kalbimde Dünya Mestanlılar Buluşması programı son derece zengin içerikli olacak.

Geleneksel olarak, her yaz dünya çapından yüzlerce vatandaş buluşmaya katılmak için Mestanlı'ya gelmektedir.

Mestanlı Daima Kalbimde Buluşmasının ilk günü - 5 Temmuz / Pazartesi / çocuklar için mini futbol turnuvası ile başlayacak. Karşılaşma Hasan Semerci Stadı'nda saat 09.00'da gerçekleşecek. Günün ilerleyen saatlerinde - 17.00'den itibaren "Nuri Adalı" şehir parkında iki sergi açılacak. Birincisi "Momçilgrad belediyesinin güzellikleri" başlığı altında, ilçenin doğal güzelliklerinin fotoğraflarına yer verilecek. "Güneybatı Amerika'dan Fotoğraflar" adlı ikinci sergi, Bulgaristan'daki ABD Büyükelçiliği tarafından düzenleniyor. Sergi, fotoğrafçı Antoni Georgiev'in fotoğraflarını içerecek.
Buluşmanın ilk günü "Dixieland" - Rhine River Ramblers grubunun caz konseri ile son bulacak. Etkinlik yine ABD Büyükelçiliği tarafından organize ediliyor ve saat 19.30'dan itibaren "Nuri Adalı" şehir parkında yapılacak.

6 Temmuz /Salı/ saat 9.30'dan itibaren Progres köyü yakınlarındaki atış poligonunda bir spor atıcılık turnuvası yapılacak. "Pileto" kahvesinde saat 14.00'de popüler oyun "Okey" turnuvası yapılacak. Buluşmanın ikinci akşamı ise fahri vatandaş ve ünlü masa tenisi antrenörü Hasan Hocaoğlu'na ithaf edilmiştir. Etkinlik saat 17.30'dan itibaren İlyaz Hoca Balkan Kütüphanesi'nde gerçekleştirilecektir.

Şehir parkında saat 19.30'dan itibaren Mestanlılar tarafından sevilen şarkıcı Orhan Murad'ın katılımıyla Kırcaali Tiyatro ve Müzik Merkezi'nin bir gösterisi olacak.

7 Temmuz çarşamba günü saat 09:00'dan itibaren "Rodopi" spor salonunda masa tenisi turnuvası yapılacak. Orhi kafede /otogarın yanında/ saat 14.00'den itibaren bir spor briç turnuvası yapılacak.

Momçilgradlı çocuklara adanan şenlik saat 17.30'da şehir parkında başlayacak. Programda, sihir atölyeleri düzenlenecek, şov programı, yüz sanatı /yüz boyama /, çocuk çizimleri sergisi "Çocuklarımın hayalleri" yer alacak.

Şehir parkında saat 19.00'da başlayacak olan hoşgörü akşamında Momçilgrad'dan otantik şarkılar ve danslar sunulacak.

Perşembe /8 Temmuz / günü Solidland oyun salonunda saat 11:00'den itibaren gerçekleşecek olan bilardo turnuvası ile başlayacak. B-Games spor salonunda saat 13.00'den itibaren dart yarışması, saat 17.00'den itibaren İlyaz Hoca Balkan Kütüphanesi'nde amatör satranç turnuvası düzenlenecek.

Türkiye'nin Filibe Başkonsolosluğu'nun desteğiyle saat 19.00'dan itibaren şehir parkında Türk mutfağından bir akşam düzenlenecek. Usta şeflerin lezzet sırlarını ortaya çıkaracak ve farklı yemeklerin nasıl hazırlanacağını gösterilecek.

Akşam "Divinitas" grubunun saat 21.00'den itibaren şehir parkında sunduğu bir ateş ve ışık gösterisi ile sona erecek.

Buluşmanın son günü - Cuma / 9 Temmuz / geleneksel bir güreş turnuvası ile başlayacak. Sporcular saat 09:00'dan itibaren Naim Süleymanoğlu Spor Salonu'nda mücadele edecek.

Mestanlılar Buluşması saat 19.30'da Hasan Semerci Stadyumu'nda bir konser ile son bulacak. İlk olarak "Erika" dans grubu sahne alacak, ardından Mestanlı belediyesinin onursal vatandaşları ve Uluslararası Buluşmanın resmi konukları selamlama konuşmaları yapacak. Program, Türk sanatçı Demet Akalın'ın konseriyle sona erecek.


DİĞER HABERLER