13. Dünya Mestanlılar Buluşması, 25-30 Temmuz tarihleri arasında yapılacakSalı, 31 Mayıs 2022

13. Dünya Mestanlılar Buluşması, 25-30 Temmuz tarihleri arasında yapılacak

13. Mestanlı Daima Kalbimde Dünya Mestanlılar Buluşması programı bu yıl 25-30 Temmuz tarihleri ​​arasında yapılacak. Bulgaristan'da eşsiz olan Dünya Mestanlılar Buluşması programı, Momçilgrad'da düzenlendiği günlerde ülkenin başka yerlerinde yaşayan birçok hemşeriyi bir araya getirir. Momçilgrad Belediyesi, 25-30 Temmuz tarihleri ​​arasında şehrin farklı yerlerinde kültürel ve sportif etkinliklerle dolu bir program düzenler. Festivalin misafirleri için farklı eğlenceler öngörülüyor ve şenlikli bir atmosfer yaratılacak.

Bu yılki Mestanlı Daima Kalbimde Dünya Mestanlılar Buluşması programının öne çıkan etkinliklerinden biri Momçilgrad’ın kardeş şehir ilişkileri yürüttüğü Türkiye'nin Bursa Büyükşehir Belediyesi yöresinde geleneksel el sanatları gösterimi olacak. Türkiye’den Geleneksel El Sanatları Derneği temsilcileri özel olarak açılacak stantlarda hünerlerini sergileyecekler. Örgüt üyeleri, bugüne kadar korunmuş çeşitli otantik el sanatı ustalarıdır.

Belediye Başkanı İlknur Kazim, “Bu yılki buluşma programına ilgi son derece yüksek. Nisan ayında dünyanın her yerinden sorular gelmeye başladı. Bu yıl Momçilgrad'da şehir ve ilçe ile bir şekilde bağlantılı birçok insanın bir araya toplanmasını bekliyorum” diye kaydetti.


DİĞER HABERLER