18 Mayıs'ta ücretsiz cilt kanserini tarama ve önleme muayeneleri yapılacakSalı, 17 Mayıs 2011

18 Mayıs'ta ücretsiz cilt kanserini tarama ve önleme muayeneleri yapılacakBulgaristan Dermatolojik Birliği, Aven Dermatolojik Laboratuarları'nın maddi desteğiyle bu yıl altıncı kez Euromelanoma kampanyasını düzenliyor. O, Avrupa Dermatoloji Akademisi tarafından organize edilen Cilt Kanserini Tarama ve Önleme Avrupa Kampanyası dahilinde gerçekleştirilmektedir.
Euromelanoma 2011 kampanyasına 200'den fazla Bulgaristan dermatoloji uzmanları katılacak. Onlar 18 Mayıs 2011 tarihinde cilt kanserinden hasta şüphesi olan vatandaşlara ücretsiz konsültasyon verecekler.
Organize edilen kampanyanın amacı insanların sağlık kültürünün yükselmesi ve toplumun dikkatini cilt kanserine çekmektir. Bu hastalığın çoğalması eğilimi, değiştirilen alışkanlıklar ve cildi güneşte tutma ve suni kaynaklardan (solaryum) ten tutmaya karşı ilgiden dolayı sabit görülüyor.
Muayeneler 18 Mayıs'ta "Dr. Atanas Dafovski" Hastanesinin 5. katında Cilt Zührevi Hastalıkları Bölümünde bulunan Danışma Kabul Odasında yapılacak.
Cilt kanseri muayenelerini saat 11.00-13.00 arası Dr. Nadya Kiryakova, saat 13.00-14.00 arası Dr. Todor Çerkezov yapacak.


DİĞER HABERLER