2015-2019 Dönemi Ardino Belediyesi Yönetim Programı onaylandıPazartesi, 30 Mayıs 2016

2015-2019 Dönemi Ardino Belediyesi Yönetim Programı onaylandı Ardino (Eğridere) Belediye Meclisi, Belediye Başkanı Resmi Murat'ın önerdiği 2015-2019 Dönemi Ardino Belediyesi Yönetim Programı'nı çoğunlukla kabul etti. Belge tüm sektörlerde mevcut düzenlemeler çerçevesinde hazırlanmıştır.

Resmi Murat, "Program Ekim 2015'te yerel seçim döneminde tanıttığım seçim platformu ile bağdaşıyor. O zaman Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) ekibi tarafından ilçe sakinlerine tanıtılan bu program büyük bir çoğunlukla onaylandı. Bu destek ve güvenin sayesinde bugün fikirlerimizin büyük bir kısmını gerçekleştirme imkanımız var" dedi.

Programın ana hedeflerinden biri Belediye İdaresi'nin ve vatandaşlara yönelik hizmetlerin genişlemesine ilişkin birimlerin idari kapasitesinin iyileştirilmesi ve güçlendirilmesi ve onların kalitesinin artırılmasıdır. Başka bir hedef, yasallık, şeffaflık ve erişilebilirlik ilkeleri gözetilerek, kamu hizmetleri sunumuna ilişkin bir sistemin devreye sokulmasıdır.

Yeni program, yeni işyerleri açılması ve yatırımların celbedilmesi amacıyla küçük ve orta şirketlerin, tarım üreticilerinin faaliyetini, istihdam programlarının hazırlanması, korunması ve ileride geliştirilmesine ve yapısal gelişimi desteklemeye yöneliktir.

Ardino Belediyesi Meclis Üyeleri, bu yıla ilişkin ilçede enerji verimliliğine ilişkin programı da kabul ettiler. Toplantıda ilçede 2016-2017 eğitim ve öğretim yılına ilişkin okulların, anaokulların, ilgili birimlerin ve ulaşım şebekesinin yapısının güçlendirilmesine ilişkin teklif de onaylandı.


DİĞER HABERLER