2023 yılından itibaren Kırcaali'de kameralar asayiş, trafik ve vandalizmi izleyecekCuma, 28 Ekim 2022

2023 yılından itibaren Kırcaali'de kameralar asayiş, trafik ve vandalizmi izleyecek

Kırcaali Belediye Başkanı Dr. Müh. Hasan Azis, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Kırcaali'deki kritik noktalarda video gözetim projesi yıl sonuna kadar uygulanmak üzere olup önümüzdeki yılın başında şehrin giriş ve çıkışlarda araç trafiğini, kamu düzenin bozulması ve çıkışlarda araç trafiğini ve vandalizm olaylarına karşı yeşil alanları ve parkları izlemek için bir kamera sistemi kurulacak” diye bildirdi.

Belediye Başkanının ifadesine göre, proje Kırcaali İl Emniyet Müdürlüğü ile ortaklaşa etaplar halinde uygulanmaktadır. İki kurumdan uzmanlar tarafından kapsamlı bir incelemenin ardından Kırcaali'de video kameraların kurulacağı 150 nokta belirlendi. Dr. Müh. Azis, “Onlardan gelen bilgiler üzerindeki kontrol, sırasıyla Kırcaali İl Emniyet Müdürlüğü ve Kırcaali Belediyesinde olmak üzere iki noktadan gerçekleştirilecektir. Kamera kayıtları, belirli bir süre arşivlenebilecek” diye açıklık getirdi.

Belediye Başkanının ifadesine göre, Kırcaali Belediyesi ihale belgelerini hazırladı ve yüklenici seçimi için ihaleler kasım ayında yapılacak. Dr. Müh. Azis, “Müteahhit seçiminin ardından polis ve belediye uzmanları tarafından belirlenen yerlere 50 kameranın ilk kurulumunun yapılmasını sağlayan projenin uygulamasının ilk aşaması gerçekleştirilecek. Bu muhtemelen gelecek yıl ocak ayında olacak” dedi ve belediyenin bu aşamada bu girişimi için 50 bin leva tahsis ettiğini sözlerine ekledi.


DİĞER HABERLER