24 Mayıs Slav Alfabesi ve Bulgar Kültürü Günü kutlamasıCuma, 25 Mayıs 2012

24 Mayıs Slav Alfabesi ve Bulgar Kültürü Günü kutlaması24 Mayıs Slav Alfabesi ve Bulgar Kültürü Günü Ardino'da /Eğridere/ çocuk, okul ve toplum merkezi gruplarının yer aldığı bir konserle kutlandı. Kasaba meydanında yapılan kutlama töreni St. Kiril ve Metodiy Kardeşleri marşıyla başladı.

Düzenlenen törende konuşma yapan Belediye Başkanı Resmi Murat, Ardino'daki eğitim ve kültür alanında çalışanlarına seslendi, tüm okul, kreş ve anaokullardaki çocukları tebrik etti. Resmi Murat, "Belediye eğitim kurumlarında bilginin sihirli gücünden bir araya toplanan ve başarı düşüncesiyle birleşmiş olan insanlar çalışıyor ve okuyor. Eğitim, kültür ve spor alanında elde edilen başarılar bunu gösteriyor. Belediye yönetimi, her bireysel veya grup girişimi olarak sahne, yaratıcılık ve spor alanında yetenek gösterme isteğini destekleyip teşvik ediyor. Şu ana kadar titizlikle ve çabayla eğitim ve çocuklarımızın geleceği adına çalışmaya devam edeceğinizi umarım" dedi.

Kutlama programı Slıntse Anaokulu ile Breziçka Anaokulundan çocukların sunduğu gösterilerle başladı. Zvınçe Çocuk Vokal Grubu ve Ergün Mümünov ile Yüksel Esen yönetmenliğindeki Rodopska İskra Toplum Merkezi Halkoyunları Grubu izleyicilerin haklı olarak alkışlarını kazandılar. Eski Şehir Şarkıları Grubu ve Vasil Levski Lisesi Çocuk Vokal Grubu da programda yer aldılar.

Ardino Toplum Merkezinin 90. kuruluş yıldönümü vesilesiyle "Toplum Merkezinin Hayatından Kareler" adlı bir fotoğraf sergisi açıldı. Seyfi Halilov yönetmenliğindeki Ressam Okulunda yetişen küçük ressamların yeteneğini gözler önüne seren başka bir sergi de vardı.


DİĞER HABERLER