40 ÖĞRENCİ “GENÇ İTFAİYECİ” YARIŞINA KATIDIÇarşamba, 28 Nisan 2010

40 ÖĞRENCİ “GENÇ İTFAİYECİ” YARIŞINA KATIDIMomçilgrat (Mestanlı) ilçesinden çeşitli gençlik itfaiye timlerine üye kırk öğrenci "Genç İtfaiyeci" Kupası için yarıştılar. Şehir stadyumunda yapılan yarışmaya ilçenin dört okulundan takımlar katıldı. Organizasyonu "Yangın ve Kurtarma" İlçe Müdürlüğü gerçekleştirdi. Kız ve erkek öğrenciler iki farklı: ‘Rekabetçi pist üzerinde konuşlanma ve hortum yayma' ve ‘400 metre engeli bayrak yarışı' disiplinlerinde yarıştılar.
Birinciliği ve kupayı Nanovitsa (Alibeykonağı) köyü "Sveti Sveti Kiril ve Metodious" ortaokulu öğrencileri kazanırken, ikinciliği Momçilgrat "Dr. Petır Beron" ortaokulu ve üçüncülüğü de "Nikola Yonkov Vaptsarov" Lisesinin ortaokul öğrencileri kazandı. Momçilgrat Belediyesi de verilen ödülleri sağladı. Ödüller arasında futbol topları, tüylü top (badminton) raketleri, oklama (dart) oyunu için oklar ve nişan tahtası ile daha birçok farklı ödül vardı. Momçilgrat Belediye Başkan Yardımcısı Erol Mehmet yarışmaya katılanları selamladı. Şampiyonluk kupasını İl "Yangın ve Kurtarma" Müdürlüğü başkanı Komiser Hristo Todorov takdim etti.
14 Mayıs tarihinde İl genelinde Bölgesel "Genç İtfaiyeci" yarışması yapılacak. Kazanan takım da Haziran ayında yapılacak ulusal yarışmaya katılacaktır.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER