9. Dünya Mestanlılar Buluşması programında ilginç spor ve müzik etkinlikleri varPazartesi, 23 Temmuz 2018

9. Dünya Mestanlılar Buluşması programında ilginç spor ve müzik etkinlikleri var Geleneksel hale getirilen "Mestanlı Daima Kalbimde" başlığı altında düzenlenen bir haftalık Dünya Mestanlılar Buluşması programı ilginç spor ve müzik etkinlikleri içeriyor. Program, 23 Temmuz'da dart turnuvası ve ardından yapılacak bilardo turnuvasıyla başlayacak.

Katılımcılar, 24 Temmuz'da okey turnuvasını, daha sonra ise spor sahasında yapılacak tenis turnuvasını izleyebilecekler. Akşamleyin Nuri Adalı Parkı'nda çocuklar için ilginç etkinlikler olacak. Orada "Rodopların Efendileri" adlı sergi açılışı yapılacak, çocuklar Pippi Uzunçorap ile birlikte zaman geçirecekler ve "Sihirli Atölyeler"e katılma fırsatı bulacaklar.

25 Temmuz'da Progres köyünde bulunan poligonda atıcılık turnuvası yapılacak. Ardından yine tenis turnuvası yapılacak, akşamleyin ise duygusal şarkı sevenler Orhan Murad'ın söylediği slow şarkıları dinleme imkânı bulacaklar. 26 Temmuz 2018 Perşembe günü düzenlenen etkinlikler ise satranç severlerin ve briç severlerin ilgisini çekecek. Satranç oyuncuları saat 16.30'da Nuri Adalı Parkı'nda başlayacak olan satranç turnuvasında, briç oyuncuları ise saat 17.00'de Nov Jivot Halk Toplum Merkezinde başlayacak olan briç turnuvasında mücadele edecek. Akşamleyin müzik dinlemeyi sevenler, kasaba parkında yaz sahnesinde "Old School Band" grubunun sunacağı konseri izleyebilecekler.

27 Temmuz'da en iyi masa tenisi oyuncuları, Rodopi Masa Tenisi Spor Kulübü salonunda saat 09.00'dan itibaren yeteneklerini gösterebilecekler. Saat 18.00'de Hasan Semerci Stadyumunda veteranların oynayacağı futbol izleyecek. Geleneksel Dünya Mestanlılar Buluşması, bu Cuma saat 20.00'den itibaren Makaza Kompleksinde gerçekleştirilecek.

Dünya Mestanlılar Buluşması programının son günü saat 9.00'dan itibaren Nuri Adalı Parkı'nda güreş yarışması yapılması öngörülüyor. Final aynı akşam kasabanın merkezi meydanında yapılacak. Rüzgarın Dansı Grubu, folklor programı sunacak, resmi konuklar katılımcılara hitap edecekler. Program, ünlü Bulgar pop-folk sanatçısı Aneliya'nın sahne alacağı konserle son bulacak.


DİĞER HABERLER