9. Orfeyus'un Gecesi Müzik Şenliği'ne büyük ilgiPazartesi, 29 Haziran 2015

9. Orfeyus'un Gecesi Müzik Şenliği'ne büyük ilgi Momçilgrad ilçesi ve ülke çapından çok sayıda konuk, Orfeus'un Gecesi müzik şenliğine büyük ilgi gösterdi. Meydanı tıklım tıklım dolduran konuklar Pop şarkıcısı Kiçka Bodurova'nın seslendirdiği popüler şarkılarına eşlik ederek, gecenin geç saatlerine kadar eylendi.

9. Orfeyus'un Gecesi Müzik Şenliği'ne katılan rekor sayıdaki konuklar, dinledikleri şarkıların yanı sıra, horon teperek geceye renk kattılar.

Gecede Mystic grubu yanı sıra, Momçilgrad'dan genç folklor sanatçısı Filip Sinapov da Rodoplara has otantik türkülerle programda yer aldı.

Müzik şenliğinden önce bisikletçiler, Trak Tapınağı'na tırmanma yarışmasına katıldı.

Momçilgrad Belediye Başkan Yardımcısı Ercan Ali, bisiklet yarışmasına katılanları tebrik ederek, bu yılki birinciliği elde eden Okan Şenol'a ödül verdi. Başkan Yardımcısı Ali, "Bu gece hepimiz sevinç ve mutluluk içerisindeyiz, çünkü eski görkemli sırların ateşini söndürmeyerek, Momçilgrad belediyesinin manevi ve kültürel yaşamının zenginleştiğine şahit oluyoruz. Her şey bir yana Orfeyus'un Gecesi Festivali'nin artık kendi katılımcı kitlesine sahip olması çok güzel bir olay.

Bulgaristan'daki birçok tarihi ve kültürel anıtlara kıyasla Tatul köyüne yakın Orfeyus Tapınağı, en iyi araştırmalar yapılan arkeolojik yapılardan biri ve bu şekilde turizmin gelişiminin yanı sıra Momçilgrad İlçesi'nde kültürel hayatın zenginleştirilmesine katkı sağlamaktadır" diye konuştu.

Müzik Şenliği'nin sonunda gökyüzüne kağıt fenerleri uçurtularak, Orfeus'un büyüsünün daha uzun yıllar devam etmesi ümit edildi.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER