ABD'nin Sofya Büyükelçisi, Kırcaali Belediye Başkanı ile görüştüCuma, 31 Mart 2017

ABD'nin Sofya Büyükelçisi, Kırcaali Belediye Başkanı ile görüştü Amerika Birleşik Devletleri‘nin(ABD) Bulgaristan Büyükelçisi Eric Rubin, dün Kırcaali Belediyesi'ni ziyaret etti. Büyükelçi, Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis tarafından makamında kabul edildi.

Belediye Başkanı, "Washington" sokağı, Pentagon Kompleksi, ABD Dostları Derneği ve başka sembolleri örnek vererek, Kırcaali'nin en çok Amerikan sembollerinin bulunduğu bir Bulgaristan şehri olduğunu vurguladı. Bunun biraz da Kırcaali'nin ABD'nin Indiana Eyaleti'ne bağlı Elkhart Belediyesi ile 17 yıldır ilişkilerin devam etmesinden kaynaklandığını dile getirdi.

Müh. Azis, bölgenin ekonomik gelişmesini anlatan bir slayt gösterisi sundu. Görüşmede yatırım ve iş yapma olanakları ele alındı. ABD'nin Kırcaali'ye yatırım yapmasına yardımcı olmaktan sevinç duyacağını belirten diplomat, "Burada tarım makineleri üretimi olanakları ele alınabilir" dedi.

Belediye Başkanı, "Şehirleri birbirinden ayırt eden insanlarıdır. Kırcaali, çoktandır ülkede hoşgörü başkenti haline geldi. Burada farklı etnik ve dini gruplardan kişiler ikamet etmekte, fakat onların arasında hiçbir zaman çalışma yaşanmadı" dedi.

Görüşme sırasında geçen Parlamento seçimleri üzerine de konuşuldu.

Görüşmenin sonunda Belediye Başkanı konuğuna Kırcaalili ressam Penka Atanasova'nın çizdiği bir resim tablosunu ve Kırcaali fotoğraflarına yer verilen bir albüm hediye etti.


DİĞER HABERLER