AÇIK PROTESTO MEKTUBU GÖNDERİLDİPerşembe, 29 Temmuz 2010

AÇIK PROTESTO MEKTUBU GÖNDERİLDİUzun zamandan beri yürüttüğü siyaseti tamamen Türk düşmanlığı üzerine inşa eden aşırıcı sağcı ATAKA Siyasi Partisi ve onun resmi yayın organı olan internet sayfasının forumunda http://forum.vestnikataka.bg//index.php/topic,24128.0.html . Yüce Allah'a, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (sav)'a, her Türkün gönlüde tartışılmaz en önemli konuma sahip olan Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e ve Bulgaristan Türklerine yapılan amansız ve acımasız sözlü, çirkin ve edepsiz, küçük düşürücü ve rencide edici biçimde çizilmiş karikatürlü saldırılar protesto edildi.

Kırcaali - ‘Balkani 21 vek' (Balkanlar 21. yüz yıl )Sivil Toplum Kuruluşu, Mestanlı - ‘Zeybekler' Sivil Toplum Kuruluşu ve Kırcaali Haber gazetesi, her barışçıl Müslüman Türkü çıldırtacak bu saldırıları şiddetle protesto etti. Açık protesto mektubunu sırasıyla Elektronik Medya Kuruluna (SEM) ve Bulgaristan basın yayın organlarına gönderdi.

Sivil toplum kuruluşları ve gazetemiz bu durumun gerekli şekilde protesto edilmesi için tüm halkımızı SEM'e - office@cem.bg protesto e-postaları göndermeye davet ediyor.

Hiç kimsenin başkalarının kültürel ve ırki değerleriyle, dini inancıyla ve de diliyle oynamaya hakkı yoktur!

Protesto mektubunun bulgarca metni şu adreste: http://kircaalihaber.com/bg/?pid=3&id_news=1025


DİĞER HABERLER