AGD'DEN BULGARİSTAN BÜYÜKELÇİLİĞİ'NE SİYAH ÇELENKCuma, 03 Aralık 2010

AGD'DEN BULGARİSTAN BÜYÜKELÇİLİĞİ'NE SİYAH ÇELENKAnadolu Gençlik Derneği Ankara Üniversiteler Komisyonu Üyeleri, Bulgaristan'da yaşanan müftü krizini protesto etmek için Bulgaristan'ın Ankara Büyükelçiliği önünde protesto eylemi düzenledi.
Birçok üniversiteden gelen öğrenciler Bulgaristan Ankara Büyükelçilik binası önünde toplanarak açıklama yaptı. Açıklama sonrası ise elçilik kapısına siyah çelenk bırakıldı.

'MÜFTÜ ATAMASINI KINIYORUZ'

Yapılan açıklamada, Bulgaristan'ın bu tavrının endişe verici boyutlara ulaştığının altı çizilerek, "Bizler AGD olarak yaşanan olayları şiddetle kınıyoruz. Yetkilileri göreve davet ediyoruz. Bulgaristan bütün uluslar arası kararlara rağmen Komunist ajan olduğu iddia edilen Nedim Gencev'in zorla Bulgaristan'daki Müslümanlara baş müftü olarak atanmasını kınıyoruz" denildi.

Müslümanların hiçbir problemine çözüm getiremeyen ve yolsuzlukları ile sürekli gündeme gelen Gencev'in görevden alınarak yerine Müslümanların kendilerinin seçtiği müftünün atanmasını beklediklerini kaydeden AGD'liler, "Bulgaristan'daki baş müftülük binasına dayanmış. Baş müftülük binasını polislerin yardımıyla ele geçirmiştir. Baş müftülük binasında bekleyen binlerce Müslüman'a destek olduğumuzu bir kez daha belirtiyoruz. Bulgaristan halkı yalnız değildir" açıklamasında bulundu.


DİĞER HABERLER