Ahmet Ayrov örnek davranış sergilediÇarşamba, 30 Mart 2022

Ahmet Ayrov örnek davranış sergiledi

Bugün Bulgaristan Kızılhaç Örgütü (BÇK) Gençlik Kolları’na bağlı Momçilgrad (Mestanlı) İlahiyat Lisesi İnanç Kulübü üyesi olan Ahmet Ayrov örnek davranış sergiledi. 18 yaşına basmayı ve ilk kez, ama son kez olmayan kan bağışlayabilmeyi dört gözle bekleyen Ahmet, “İyi örnek ve iyi işler, dünyayı daha yaşanabilir bir yer haline getirir!” diyor.

Kan sürekli bir ihtiyaç ve Kırcaali Dr. Atanas Dafovski Hastanesi Transfüzyon Hematolojisi Bölümü’nün sahip olması gereken kan rezervini korumak için gönüllü kan bağışçılarına ihtiyaç vardır.

Transfüzyon Hematolojisi Bölümü ekibi, kan bağışı gibi bu insancıl ve asil davranışı teşvik etmek ve yaygınlaştırmak için birçok kez çaba sarf eden BÇK Gençlik Kolları üyesi olan gençlere gösterdikleri duyarlılık ve çabalarından dolayı duyduğu derin minnettarlığını ifade etti.

İsteyen herkes yardım edebilir ve bağışçılara yönelik şartlar 18-65 yaş arası ve 50 kg üzeri, sağlıklı olup ilaç kullanmamalarıdır. Transfüzyon Hematolojisi Bölümü, 8.00-13.00 saatleri arasında kan bağışçıları ile çalışmaktadır.


DİĞER HABERLER