Alper Aktaş, Bulgaristan ve Türkiye arasındaki ekonomik ilişkileri teşvik ettiPazartesi, 25 Ocak 2016

Alper Aktaş, Bulgaristan ve Türkiye arasındaki ekonomik ilişkileri teşvik etti Cumhurbaşkanlığı Dışişleri Başdanışmanlığında görevlendirilen Alper Aktaş, Türkiye Cumhuriyeti Filibe Başkonsolosu olarak Türkiye ile Bulgaristan arasındaki ekonomik ilişkilerin gelişiminde büyük katkıları oldu. Görev bölgesindeki illeri sık sık ziyaret ederek, bölge halkıyla samimi diyaloglarını sürdürdü.

Eylül 2014 tarihinde Filibe Başkonsolosu görevine başlamasıyla birlikte Alper Aktaş, o zamanki Haskovo (Hasköy) Valisi Dobri Belivanov ile görüşmesinde Bulgaristan ile Türkiye arasındaki ticaret hacminin 10 milyar dolara ulaşmasını hedeflediklerini belirterek, bu konuda sıkı çalışmalar yürüteceğinin altını çizdi.

Sayın Aktaş, Kırcaali'ye ilk ziyaretini 6 Kasım 2014 tarihinde gerçekleştirdi. O zaman Kırcaali Valisi ve Kırcaali Belediye Başkanı ile görüşmeden önce Bulgaristan İşveren ve Sanayiciler Konfederasyonu (KRİB) Kırcaali Şube Başkanı Fahri İdriz ve bölgedeki iş dünyasının temsilcileriyle görüşen Aktaş, Kırcaali bölgesinde girişimcilerin Türkiye Cumhuriyetinde ortaklarıyla iş ilişkilerinin gelişimini destekleme sözünü verdi. Görüşmede yeni atanan T. C. Filibe Başkonsolosluğu Ticaret Ataşesi Barış Yeniçeri de hazır bulundu. Son derece aktif çalışmalar yürüten Yeniçeri'nin girişimiyle Filibe Başkonsolosluğu, Kırcaali bölgesinden işadamlarının Türkiye'de gerçekleştirilen ticaret fuarlarına ziyaretlerini ve katılımlarını organize etti.

T.C. Filibe Başkonsolosu olarak Alper Aktaş, Kırcaali'de düzenlenen kültürel etkinliklerini de her zaman şereflendirdi.


DİĞER HABERLER